Duygusal Bir Gece

Çarşı yine farklılığını gösterdi. Kayseri maçında ‘Köşk yine siyah beyaz’, ‘Yolun açık olsun ABDULLAH GÜL’ pankartı çarşıdan görmeye alışık olduğumuz sürprizlerin son halkasını oluşturuyordu.

Teknik direktörlük hayatının en önemli kilometre taşlarından birisini teşkil eden Kayserispor’a karşı oynamak ERTUĞRUL SAĞLAM için duygusal bir anlam da içeriyordu.

İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en önemli marka şehri olma yolunda ilerleyen Kayseri’ye futbol takımının yaptığı ve bundan sonraki atılımları ile yapacağı katkı yadsınamaz. Mehmet Topuz gibi tepeden tırnağa kadar futbolcu, Gökhan Ünal gibi her takımın rüyalarını süsleyen oyuncuları ile bu yılın da en önemli takımlarından biri olduğunu dün gece İnönü Stadı’nda bir kez daha ispatladılar. Şüphesiz bunda en büyük paylardan biri yine Ertuğrul Sağlam ve ekibinin gerçekleştirdiği kurumsallaşma ve yeniden yapılanmanın katkısı çok büyük. Şimdi aynı çalışmanın Beşiktaş’ta oluşturulmaya başladığını görüyoruz.

Fatih Terim’in milli takım defansını Beşiktaşlı oyunculardan oluşturmakta ne kadar haklı olduğunu da müşahede ettik dün gece. HAKAN hem Beşiktaş’ta hem de milli takımda birinci kaleci olma yolunda çok önemli hamleler yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

İlk yarı bittiğinde topa daha çok sahip olan Beşiktaş, daha çok pozisyon bulan da Kayserspor’du.

Beşiktaş, çarşambanın yorgunluğunu üzerinden atamamış, çok acil tedavi edilmesi gereken bir acziyet bu.

Kayserisporlu oyunculara da bir tavsiyem büyük ve büyük takım olmanın yollarından birisi de oyundan ve zamandan çalmadan oynamaktır. Yorgun ve durgun bir takıma karşı anlamsız yatmalar hiç ama hiç yakışmıyor.

Hakem Kuddusi Müftüoğlu maç içerisinde birçok yanlış karara imza attı. Ulusoy yönetiminin arkasındaki iki direkten biri olan Beşiktaş, İnönü Stadı’nda da Ulusoy yönetimi istifaya davet edildi.

İkinci yarıda Beşiktaş tüm yorgunluğuna karşı oynamak istedi. Kayserisporlu oyuncular da oynamamak ve oynatmamakta direndi. Böyle olunca da tempo da seyir zevki de dibe vurdu.

İnönü de dün gece futbol yoktu belki ama federasyonun görevlendirdiği sıkı bir eyyamcı vardı.

Ertuğrul Sağlam için duygusal bir anlamı da olan maç, seyir zevkinin olmadığı ama ‘uzun maratonda bu da var’ dedirten bir maç olarak yerini aldı.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı