Durumlar vahim ötesi

Nurullah Ozturk

Allah bana merak ettiğim ve olmak istediğim yerleri erkenden gençliğimde nasip etti. Bu nedenle çok şükrediyor az sitem ediyorum.

Kulüp yöneticiliği yaptığım dönemde şu an hala takımlarının başında olan başta Cavcav, olmak üzere tüm ağır abilerin olduğu bir kulüpler birliği başkanları toplantısında şu an hala Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olan Yusuf Ziya Bey söz istedi:

İki binli yılların başıydı. ‘Arkadaşlar İsmail Uyanık kulübü bize devretti gitti. Giderken de ‘Tümer ve İlhan’dan gelecek para ile borçları ödersiniz ‘dedi Ancak söylediği şekilde para da alacak da yok. 8 trilyon dediği borç da 16 trilyon çıktı ve sanırım biz battık. Biz bu hesapların içinden nasıl çıkıyorsunuz bana da öğretin’ dedi.

Karadeniz’in en büyük kenti o günden bugüne yuvarlana yuvarlana geldi

Futbolcularına ödeme yapamadığı için üç puan silindi devamı da var.

Kulüplerin borçluluk tablosunda bir milyar üç yüz bin TL. borçla lider olan Galatasaray’ın ardında bir milyar borçla ikinci durumda.

10 yılda 16 trilyon borçtan bir milyara…

Güçlü ve kurumsal markalar daha zor batar ama batar…

Ve birçok takım şu an benzer durumda .

Bakalım ! Samsun’dan sonra uçurumdan düşen diğer takımlar kimler olacak.?

HİPER AKTİF UYANIKLAR

Özellikle iş dünyasındaki Beşiktaşlı arkadaşlar Beşiktaş’tan soruyorlar.

Sevgili dostum Erdem Ulus olan bitenleri çok güzel özetlemiş.

Sözü O’na bırakıyorum
……..
‘Demirören döneminde yapılan bir anlaşma gereği faizlerle birlikte 8 milyon Doları aşan borç için, Fikret Orman göreve geldiği günlerde masaya oturmuş, yeni bir protokol yapmıştı.

Bu protokolde faizler kaldırılmış, borç bakiyesi indirilerek, yeni bir ödeme üzerinde karşılıklı imzalar atılmıştı.

Buraya kadar her şey normal…

Anormal olan, Fikret Orman ve arkadaşlarının yeniden yapılandırdıkları borcun ödeme gününü geçirmeyeceklerine dair tuzak bir maddeye imza atmaları.

Yaptırımı çok acımamız olmakla birlikte çok açık.

Son ödeme günü geldiğinde ödeme yapılmazsa anlaşma fabrika ayarlarına geri dönüyor.

Para, son ödeme gününde ödenmemiş.

Adı üzerinde “Aktif Reklam”

Adamlar hiperaktif.

Bir iki telefon edip, kimseye ulaşamayınca kulübe kamyonlarla girdiler.

“Anlaşma bozuldu, 8 Milyon doları isteriz” dediler.

Başkan “Haram zıkkım olsun” diyor.

Olsun!

Burunlarından gelsin!

Çıksın çıkmasına da, kim ödeyecek bu faturayı?

***

5 kuruş alamazlar diyor.

Delbosque’de alamazdı ya!

Ferrari’de alamadı hani.

“Eski borçları biz ödüyoruz” dediler.

Mcgregor, 175 Bin Euro için geçen hafta haciz gönderdi.

Fernandes 63 Bin Euro için mahkemede.

Var mı daha ötesi?

“Haram zıkkım olsun” desek yeter mi?

Beşiktaş’ın tek kuruşunu çöpe atmayız dediler.

Takım içi denge diyerek Quaresma’yı Aybaba’ya yedirdiler, 2.Lig’de küme düşen Samsun’dan aldıkları Uğur Boral’la 3 yıllık garanti para ödediler.

Eneramo’yu önce ameliyat ettirip, sonra transfer ettiler.

Almayın diye yalvardığımız Dany geldi, Beşiktaş’ı ameliyat etti.

Sonra da üzerine haciz gönderdi.

Başkanın bizzat “Kefilim” dediği Sezercik için 12 Milyoncuk gitti.

Kime kefil oldularsa, kefen oldu.

Şimdi de Reza’nın gözlerindeki Işığa kefil oldular!

“Haram zıkkım olsun” desek geçer mi?

***

Avrupa Liginde çeyrek final için sahaya çıkan takımın ilk 11’inde 9 tane yerli oyuncu varken, yabancı sınırı kalksın diye imza verdiler. Galatasaray ile Fenerbahçe’nin kayığına bindiler.

Standart yerli oyuncunun hiç bir önemi kalmadığını bile bile, Mustafa Veli, Ersan ve Necip gibi vasat yerlilerle tavan fiyat üzerinden sözleşme uzattılar.
Bitmedi.

7 milyon TL gider gösterdikleri voleybol takımı küme düştü.

Üstüne o takımın 7 oyuncusu paralarını alamadıkları için icra takibi başlattı.

Borcu 481 milyonda devraldıklarında “Yanan eve girdik” dediler. Borç (Stat harcamaları hariç) bir milyarı geçti.

Hesap soracaklardı, hesap veremeyecek duruma geldiler.

Kısaca durum özeti budur arkadaşlar….

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı