Dopingli İnsanlar Ülkesi

Türkiye son dönemde başta halter, atletizm, güreş olmak üzere peş peşe doping skandalları ile çalkalanıyor.

Türk medyası konuyu basit bir haber gibi ele aldı.

Uluslararası medya hazırladıkları dosya haberlerde doping networkunun merkezi en çok doping yapılan yer olarak Türkiye’yi gösterdi. Medya bu haberleri de görmezden geldi.

Türkiye’yi temsilen Londra Olimpiyatları’nda yarışan sporcuların çoğunda doping tesbit edilmesi, madalya sahibi sporcularda da doping çıkması görmemiz gereken başka bir gerçeğe ışık tuttu.

Türkiye bütün imkân ve fırsatlarına rağmen sporda tarihinin en önemli başarısızlığı ve skandallarını bu dönem yaşamıştır.

Bütün bu konularda plan- proje- strateji- sonuç üretmesi gereken Spor Bakanlığı ise hiçbir dönemde bu dönemdeki kadar formalite bir bakanlık olmamıştı.

Gönül isterdi ki bakan ve adamlarını, Twitter’da, şike avukatlığında, mitinglerde, spor federasyonlarına seçileceklerin belirlenmesinde, metroda, ihalelerde görmek ve hatırlamak yerine başarılarını konuşuyor olsaydık…
Türkiye’de doping her alanda bir yaşam biçimidir.

Evvelini ve bugününü, kabiliyet ve kapasitesini bildiğim birçok insanın aile ve çocuklarının son yıllarda değişen ve gelişen yaşam standartları, zenginliği devlet ve iktidar dopingidir.

Medyada tirajların çoğu yalandır. Haber ve yorumların büyük bir kısmı sahibinin ‘gör ve görme’ dediği içeriklerden ibarettir.

İstanbul takımları Anadolu takımları karşısında her zaman dopinglidir.

İş dünyasının çoğu devlet ve iktidarların himayesi ve ayrıcalığı ile hormonlu ve dopingle büyümüşlerdir.

Devletten aldıkları maaş ile Sancaktepe’de orta halli bir daire alabilecek bürokratların Boğaz’da yalıda, statta locada uçakta first class yaşamları da buna verilebilecek en güzel örnektir.

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Moralimizi bozmamak için en iyisi burada kesmek fakat bu konuları derinlikli düşünmeyi denediğimizde olan bitenin ‘Gayretullah’a dokunduğunu görmeden söylemeden edemiyorsunuz…
Her şeyi dopingli olan bir memleketin sporcusunun da dopingli olmasından daha doğal ne olabilir.

Belki de bu yüzden olsa gerek, toplumda artık her türlü skandal normal görülmeye başlandı…
MİLLİ TAKIM NE OLACAK?

Milli Takım’ın FIFA sıralamasında 58. sırada olması hiç kimseyi ilgilendirmiyor. Böyle olunca doğal olarak millet de Milli Takım ile ilgilenmiyor.

Son zamanlarda Milli Takım’ın maçlarına sponsor seyirciler bile gitmiyor, zaten böyle giderse sponsorlar ya bırakır ya da ücretlerde indirime gider. Bizim esas merak ettiğimiz ise bu federasyon ve Abdullah Avcı ne zaman ve nasıl gider…
BEŞİKTAŞ’TA FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİĞİ

En zor dönemlerinden birinde çok güçlü bir yönetim ve kurullarına ihtiyaç varken belki de tarihin en kırılgan yönetimi işbaşında.

Sağımıza solumuz baktığımızda A. Nur Çebi dışında kimseyi göremiyoruz. O da her tarafa koşturmaktan yorgun durumda.

Beşiktaş’ta birikmiş o kadar sorun var ki; öncelikle ezeli rakiplerine göre kadro derinliği sağlanamadı.

Portekizliler sezon içinde daha çok sorun olacaklarının sinyallerini vermeye devam ediyor. Umarım Beşiktaş bu oyunculardan para ve verim kazanır.

Stat, sponsorluklar, taraftarlar, ödemeler hâsılı hemen hemen her şey yerli yerinde sorunlar olarak büyümeye devam ediyor…

Allah Fikret Orman ve ekibinin yardımcısı olsun.

Taraftarlara da; sabır, sükûnet ve sağlık dilerim…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı