Devler Liginde

Beşiktaş için de F.Bahçe için de Devler Ligi, para, şan, şöhret ve itibar anlamı taşıyordu. Bir başka anlam da ülke puanlarına yapılacak katkı anlamı taşıyordu ki, gelecek yıl kaç takımla Avrupa serüvenine devam edileceği için de ayrıca önemliydi.

Maç çok kontrollü başladı. Zürih, Beşiktaş’ı çok iyi etüd etmiş, adeta nefes almasını bile istemiyordu. Nitekim oyun kurmakta ve pas yapmakta zorlandı Beşiktaş ilk bölümde.

Buna rağmen, temposu vasatı aşmayan maçta pozisyonlar bulan, rakip kaleye daha fazla inen takım da Beşiktaş’tı.

BEŞİKTAŞ’ın sol kanadını İsviçre saati gibi işler hale getirmeye çalışan TELLO’nun ceza sahası içinde düşürülüşünde doğal olarak tercih hakkı komşusundan yanaydı İsveçli hakemin. Aslında bir çok pozisyonda bu durum aşikardı.

Hesap kitap maçı olduğu için, ortada bolca stres, korku, hata yapma endişesi vardı. Olmayan tek şey futboldu. Beşiktaş’taki korkunun kaynağı biraz da hakemden kaynaklanıyordu. Ne de olsa, oynadığımız takım İsviçre takımıydı.

Golü hissediyorduk ama ne zaman geleceğini bilmiyorduk. Dakikalar 55’i gösterirken Zürih’in çok aşina olduğu, yakından tanıdığı DELGADO’nun sahne aldığı andı. Bu gol adeta diğerlerinin habercisiydi. Ve o haberler de gelmeye başladı. Belçika’da F.Bahçe’nin gol haberine nazire yaparcasına 10 dakika sonra assolist Delgado bir kez daha sahne aldı.

Sonra ne mi oldu ?

İnönü Stadı düğün evine döndü.

Bu dakikadan itibaren Zürih takımı izinsiz silah kullanan, maalesef hakemin de hiçbir yaptırım uygulamadığı Guantalama gardiyanları gibiydi.

Beşiktaş ikinci yarıya, adeta extra enerji ile çıktı. Tello, İbrahim Toraman, kaptan İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan, Delgado başta olmak üzere tüm orkestra ahenkli çaldı ve diğer arkadaşları ile birlikte sıfır hataya yakın oynadı.

Orta alanın iki virtiözü, Delgado ve Ricardinho yorulunca, bugüne kadar oyuna yaptığı yerinde müdahalelerle futbol ulemasına söyleyecek söz bırakmayan Ertuğrul Sağlam, kanatlardan topu iyi taşıyan İbrahim Akın ve Ali Tandoğan’a sahne vererek Zürih’in pimini de pilini de çekti.

Devler liginde yolun açık olsun Beşiktaş, yolun açık olsun ülkemin aydınlık yüzü, yeni umudu, inancın, azmin, dürüstlük ve sabrın sembolü ERTUĞRUL SAĞLAM.

Siz ki yeni umudusunuz ülkemin…

Ülkemin her alanda senin gibilere ne kadar çok ihtiyacı var bir bilsen. Olsun buna da şükür.

Ölmüş, bitmiş bir takımı küllerinden yeniden inşa ettiniz.

Tüm kalbimle ne kadar teşekkür etsem azdır.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı