Denizli’nin medyadaki dostları ve gerçekler

Beşiktaş Türkiye liginin en iyi kadrolarına sahip takımlarından biri. Bu gerçek.

FB son yıllardaki en kötü futbol sezonunu yaşıyor bu da bir gerçek. Cumartesi akşamı iki takım karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Salı günü Porto’ya yenilerek, moral ve fizik olarak en alt düzeyde. Bu şartlar altında, normal akıl nasıl bir taktik ve strateji ile hareket eder?

Defans mı yapar, ofans mı ?

Tamam, takdir padişahındır, diyebilirsiniz. peki 8 kişilik defansif bir anlayışla oynadığınız halde, geriye düşüyorsanız, tam 70 dk. Fenerbahçe taraftarı gibi maçı izlerseniz buna ne buyurmalı.

Cesur olsanız, rakip darmadağın olacak. O da ne, her şey, ama her şey rakibin galibiyetine göre dizayn ediliyor. Galibiyet halinde, şampiyonluk yarışındaki en önemli rakiplerden biri havlu atacak. Ama hocamız heyecanı seviyor. Gönlü razı gelmedi. Sanki doğuştan fenerli (!) .

Eski fenerlilerin de inanılmaz katkıları(!) buna eklenince, Fenerbahçe bir anda, şampiyonluk yarışının en önemli ortağı oluverdi.

Bütün bunlar olabilir. Fakat benim en büyük hayal kırıklığım bu değil.

Medyanın tüm köşe başları öyle yorumlar yapıyorlardı ki; maçı çıplak gözle seyretmesem, olan bitene gözlerimle tanık olmasam acaba diye düşünebilirdim.

Hoca medyada öyle iyi dostluklar inşa etmiş ki, dostları üzerine toz kondurmuyorlardı. Bu durumu ‘ameliyat oldukça başarılıydı ki, hasta öldü’ diye özetleyebiliriz.

Beşiktaş fark atacağı bir maçı 2-1 kaybetti.

Sayın hocam, dostlarınız sizi korumak adına, gerçeği gizleyebilirler, gizlediler de. Sizi şimdilik korumayı başardılar belki.

Onların söyleyemediğini ben söyleyeyim ‘ geldiğinizden beri bu takımın üstüne hiçbir şey ilave edemediniz maalesef.’ Zaman geçiyor, puanlar gidiyor.

Bu böyle gidemez, giderse siz ve sizi oraya getiren yönetimle birlikte kol kola gidersiniz artık hocam.. İşte o zaman medyadaki dostlarınız da gider hocam…

Kısaca krizle gelen ,krizle gider diyorlar ya, ben de medya ile gelen, medya ile gider diyorum. Hem de medyadaki dostlarına rağmen…

Fenerbahçe maçının kaybedilmesinin tek mesulü sizsiniz. Umarım ve dilerim ki, bu maç son yanlış maçınız olur.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı