Denizli (mi) Sağlam mı?

Ertuğrul Sağlam’ı takımın başından uzaklaştırmak için fırsat kollayanlar ile Beşiktaş’a teknik direktör olmak isteyenlerin yolları UEFA kavşağında buluştu.

Her yıl Avrupa kupalarında final ya da en azından yarı final oynayan Beşiktaş, bu yıl Avrupa’ya erken veda edince, Ertuğrul Sağlam’ı gönderip Beşiktaş’a gelmek için sürekli haber gönderen Denizli’nin de önü açılmış oldu.

Şimdi merak edilen konu şuydu; Ertuğrul Sağlam’a sıfır tolerans gösterenler, medya içinde sıkı ve kadim dostları olan Denizli’ye ne kadar kredi açacaktı?

SAĞLAM’ın takımı altı maç sonunda yenilgisiz, dört puan kaybı ile ligde liderdi. Denizli’nin takımı beş maçta yedi puan kaybı ile liderin dört puan gerisinden yarıştan kopmamaya çalışıyor.

Bu durum karşısında Beşiktaş taraftarında endişe, medya da eleştirinin dozu artmaya başladı.

Milli maç arası olması, geride kalan haftalar da ilave edildiğinde, değişim için yeterli olan zamana sahip olunduğunu düşünebiliriz.

Denizli ile birlikte takımda ne değişti diye baktığımızda somut olarak görülen tek şey, Tello’nun görev yeri olduğunu görüyoruz.

Bunun dışında bir de daha fazla puan kaybı.

Yorumcu olarak takımın tüm artı eksilerine vakıf olduğunu düşündüğümüz Denizli, gelişi ile bir ışık yakmıştı. Meğer bu ışık mum ışığıymış.

Bunun dışında pozitif anlamda değişen bir şey göremedik. Gördüğümüz tek şey söylem ile eylemin farklı işler olduğu, söylemin eyleme dönüştürülemediği ve uygulamaya dönüştürülemediği zaman boş konuşmadan ileri gitmediğine bir kez daha şahit olduk.

Önümüzdeki günlerde spor kamuoyu yüksek sesle bu değişikliğin niçin yapıldığını daha çok tartışmaya başlayacak, yönetimi bir kez daha eleştirilerin odağına oturtacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Genç, düzgün, vizyon sahibi, geleceği temsil eden bir teknik adamı, sudan bahanelerle gönderip, ‘ununu asıp eleğini asmış’ birine takımı emanet edenlerin, ne kadar öngörüye ve ileri görüşlülüğe sahip olduklarının ipuçlarını da görüyoruz bu kararda.

Eğer Beşiktaş, Fenerbahçe İle oynanacak olan maçtan eli boş dönerse, ya da ligin tepesinin biraz daha uzağına düşerse, o vakit Denizli’nin de yönetimin de son kalesinin düştüğü andır.

Bu da Beşiktaş taraftarının bu sezon da bağrına taş basması demek olur ki; Bu durumu, borçları nedeniyle yönetime talip olma cesaretini gösteremeyen sözde muhalefet bile istemez.

Yarın ne olur bilinmez, bugünün gerçeği şu; SAĞLAM’A sabır göstermeyip, onun her işine burnunu sokması için yanına şaibeli bir ismi monte ederek, rahat bir çalışma ortamı sağlamayanların, önümüzdeki günlerde daha çook “ya sabır” çekeceğidir.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı