ÇILGIN BİR FUTBOL GECESİNDEN NOTLAR

‘Ülkede iyi giden tek şey Beşiktaş ‘ sözü deyim olmuştu neredeyse…

Beşiktaş taraftarı da bu iyilik ve güzelliği yerinde görmek için hınca hınç doldurmuştu Vodafone Arena’yı…

Ülkenin geri kalanı da bir mucizeyi bekler gibi ekrana kilitlenmişti…

Ve uzun yıllar unutulmayacak tarihi anlar başlamıştı.

Beşiktaş kendi futbolunu oynayan bir rakip buldu karşısında.

Belki de bu yüzden olsa gerek Atiba bile bildiğimiz gibi değildi.

İlk maçta Marcelo kart gördüğünde, rövanşta Mitroviç Tosiç ikilisinin oynayacağını düşününce, taraftarın büyük kısmı’ golü yeseydik de cezalı olmasaydı keşke’ diye hayıflanmıştı.

Marcelo’nun yokluğunda Mitroviç’in kademesinde de forvetlerin arkasında da hep taraftar vardı.

Talisca tur için lazım gelen golü Lyon ağlarına bıraktığında tüm Türkiye Lacezette’nin golüne kadar mutluluktan sarhoş, tüm ülke o ana kadar sarmaş dolaş olmuştu.

Lyon golün verdiği özgüvenle sağlı sollu kalemize akarken hakemin ilk yarıyı bitiren düdüğünü bekledik.

2. yarı bildiğimiz aşina olduğumuz Beşiktaş geri dönmüş rakip gol pozisyonlarında Fabri devleşmişti.

Talisca bir kez daha sahne almış ve bu iş burda bitmez diyerek, unutulmaz futbol şölenine bir 30 dakika daha ilave etmişti etmesine de, oynayan da bu ana tanık olan da güçten nefesten kesilmişti.

Q7 ‘nin direkten dönen topunu Babel, ardından Talisca altı pastan topu dışarı attığında birçoğumuz kalp sektesi geçirdik.

Bizim kaçırdıklarımız Lyon’a moral oldu, topuyla tüfeğiyle kalemize gelse de Fabri ilk maçtaki hatasını birkaç kez telafi ederek maçı penaltılara taşıyan isimdi.

Son düdükle birlikte artık iş şansa kalmıştı kalmasına da tüm tribünler Fabri’den bir kez daha elleriyle mucizeye dokunmasını bekledi.

Penaltılarla birlikte herkes duaya durmuş, bir bütün olmuştu…

Tosiç’in topu eline aldığını görenler bir anda buz kesmişti ki, topu kaleciye teslim etmesiyle birlikte bütün stat adeta dondu.

Sonra Tanrı bir şans daha verdi …

Lyon’lu oyuncu topu dışarı attığında şans döndü bir mucize gerçekleşmek üzere derken bu defa topun başında Mitroviç göründü…

Herkes hepimiz iyi dileklerimizle nefesimizi tutuk ve topun ağlarla kucaklaşmasını bekledik.

Ama nafile…

Mitroviç topu kalecinin kucağına teslim ettiğinde maliyeti 4.2 milyon €’dan en az 10 milyon €’ olmakla kalmıyor Beşiktaş muhtemel bir finalden oluyordu.

TEŞEKKÜRLER BEŞİKTAŞ

Ülkenin tüm parametrelerinin yerinden oynadığı, mutsuzluk ve umutsuzluğun zirve yaptığı bir dönemde tek tesellimiz olduğun için…

Her şeye rağmen Türkiye’de hala futbol oynandığını cümle aleme gösterdiğin için…

150 dakikalığına da olsa ülkesini seven herkesi tek vücut birleştirdiğin için…

Uluslararası arenada aralık sonunu göremeyen Türk futboluna baharı gösterdiğin için…

Umutlu olmak için bir ‘Güneş’imiz olduğu için…

Duygu ve düşünce dünyası paramparça olmuş bir ulusu Beşiktaş üst kimliğinde buluşturmayı başardığın sevinç ve tasada birleştirdiğin için…

Kazanırken de kaybederken de herkesin saygı gösterdiği bir takım olduğun için…

Kaybederken defolarımızı ve hataları ayan beyan ettiğin, kişisel hırs ,heva ve hesapların takıma milyonlarca taraftarın duygu ve düşünce dünyasını nasıl allak bullak ettiğini gösterdiğin için

Ve bu heyecanı bize yaşattığınız için…

Önce başta Şenol Güneş hocam olmak üzere tüm ekibine, emeği geçen herkese;

Binlerce kez sonsuza kadar teşekkürler ve tebrikler…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı