Cenazeden Düğüne Yol Vardır

Denizli maçının yorumuna geçmeden önce birkaç noktaya değinmeden geçemeyeceğim. Yıllardır Beşiktaş’ı ve futbolu takip eden birisi olarak, geçen yıl Beşiktaş’ın Sivas ile bu yıl da Marsilya ile oynadığı maç kadar kötü ve korkak bir futbol izlemedim. Sivas maçı ile ilgili görüşümü bizzat Tigana’nın kendisine söylediğimde, bana masal anlattı ama gerçek değişmedi.

Marsilya maçı ile ilgili eleştirimi de Yeni Şafak aracılığı ile sayın Ertuğrul Sağlam’a iletiyorum.

Sertlikten dert yananlara şunu hatırlatmak istiyorum. Yıllar önce Paris St. Germain takımı Galatasaray’ı benzer bir strateji ile hakemi de arkasına alarak yenmişti. Türk takımlarına karşı Fransızların uyguladığı ne ilk ne de son strateji olacak bu…

Merak ettiğim bir diğer konu da şu; Nedir bu Beşiktaşlılık duruşu?

Bizim bildiğimiz, Beşiktaş camiasının ileri gelenlerinin bildiği duruş ile Başkan ve adamlarının duruşu birbirine hiç benzemiyor. Ya biz ve Beşiktaş camiası yanlış biliyor, ya da başkan ve ekibi. Her türlü illegal itenin altından ve ardından çıkmaksa bahsedilen, kalsın biz almayalım, sizin olsun… Ekibinizdeki arkadaşlarınıza, dostlarınıza küfredenlerin ödüllendirilmesi, ‘arkandayım’ dediklerine arkadan entrikalar düzmenin adı mıdır bu duruş…

Sizden ricam şudur; başkan veya bilen birisi, birileri… Çıksın ve bize “Beşiktaşlılık duruşu”nun aslını anlatsın…

Başkanın icraatları ise Beşiktaşlılık duruşu, olmaz olsun, kalsın..

Gelelim maça…

İyi bir başlangıçtan sonra, Ankaraspor ve Marsilya maçları, ‘yine mi o kara tablo’ diye düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Maçın başında yenilen gol de soru işaretlerini artırdı. Defans, özellikle İbrahim Toraman öyle bir hata yaptı ki maç resmen 2-0 başladı. Beşiktaş 35 dakika içerisinde durumu eşitleyerek güvenini geri kazandı. Beşiktaş’ın üzerine yapışmış, tedavi edilmesi gereken o kadar çok hastalığı var ki… Dikine değil, yana oynamak, çok ağır oynamak, defansının dikkatsizliği, hücumda çoğalamamak, rakibe gücünü kabul ettirememek, tüm oyuncularının aynı özellikte olması, oyun lideri olmaması gibi, gibi…

Bir yığın sorun Ertuğrul Sağlam’ın kucağında, masasında bekliyor. Ancak hepsi de acil sorunlar… Beklemeye tahammülü yok hiçbirinin… Bütün bunların yanında temel soru ve sorun şu; ilk haftalarda ışık saçan, umut veren bir takım nasıl oldu da bu hale geldi? Bu sorunun cevabını kim, ya da kimler biliyor? Bilmiyorum… Belki Ertuğrul Sağlam, belki Sinan Engin biliyor, belki de “her şeyin farkındayız, inadına dimdik ayaktayız” diyen Çarşı biliyor.

Yine herkesin bildiği, aşikar bir gerçek var ki, bu yönetim anlayışıyla hiçbir şey ileriye gitmiyor…

Her şey bir yana, Ertuğrul Sağlam gibi bir değerin, kadir kıymet bilmezlerin elinde heba edilmesine, harcanmasına gönlüm razı gelmiyor.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı