Büyük bir başarı öyküsünün adı: Beşiktaş Cola Turka

Basketboldan fazla anlamam. Her hafta sonu oğlumu siyah beyazlıların junior takımının antrenmanlarına götürdüğüm için birazcık bilgi sahibi olma şansını yakaladım diyebilirim. Ancak Beşiktaş Cola Turka’nın sıra dışı başarısını yazacağımı öğrendiğinde itirazı bastı. ‘Baba sen ne anlarsın Basketboldan’ diye. Doğrudur efendim, fazla anlamam. Ama başarıdan iyi anlarım.

Anlayanlar bu büyük başarıya kayıtsız kalsa da ben kalamazdım.

Bu yıl çok kısıtlı bir bütçe ile hatta kimilerine göre futbol takımında oyna(yama)yan, Ricardinho’ya verilen para kadar bir bütçe ile oluşturulan bu takım, önce ULEBCUP’ta zirveye çıktı, tam 10 maçlık seride tüm gruplarda tek yenilgisiz lider olarak bir üst tura adını yazdırdı. Sonrasında İsrail takımı ile eşleşti. İlk maçta şanssız bir şekilde tam 15 sayı fark yedi. Akaretler’deki rövanşta tam 20 sayı farkla galip gelerek bir üst tura adını yazdırdı.

En son bu hafta liderliği paylaştığı Efes’i darmadağın ederek zirvenin tek sahibi oldu.

Böylece Beşiktaşlılar futbol ve basketbolda zirveye çıkarak çifte sevinç yaşadılar.

Dalmau, Apodaca, Nicevic, Shumpert, Mehmet, Cevher’den oluşan bu mütevazi takım Kaya Peker liderliğinde başarıdan başarıya koşuyor. Bu takımın oyuncuları yaptıkları işten hem zevk alıyor hem de izleyenlere büyük keyif ve seyir zevki sunuyorlar.

Taraftarıyla bütünleştiğinde de tüm maçları adeta şölene dönüşüyor.

Beşiktaş Cola Turka’nın büyük başarısı gerektiği kadar ne yazılı ne de görsel medyada hak ettiği ilgiyi bulamadı. Futbolun saçma sapan hallerine saatlerini ve sayfalarının en mutena köşelerini ayıran medyamız, ne hikmetse bu başarıyı tek satıra indirgeyerek görebildi. Hatta bazı iri gazetelerimiz göremedi bile.

İncir çekirdeğini doldurmayan konularda yazı dizisi ve özel program yapanlar bu büyük başarıdan haberdar olamadılar.

Mütevazi bütçesi ile zamanında yapılamayan ödemeler nedeniyle takımın yıldızı Kaya Peker’i son anda elinde tutma başarısını gösteren yönetimin üzerine düşen medyanın yaptığını yapmamasıdır.

İnanıyorum ki Basketbol takımının şampiyon olması Futbol takımına göre daha garanti bir durumdur. Şahsen futbolculara göre basket takımının oyuncularını zafere daha çok inanmış ve adanmış görüyorum. En azından başarıda istikrar sahibiler.

Kritik döneme girildiği şu günlerde süreç iyi yönetilirse, Beşiktaş sezon sonunu çifte şampiyonlukla taçlandırır. Bu haftadan itibaren Beşiktaş için olağanüstü dönem başlamıştır. Kendisine ve rakiplerine çok dikkat etmelidir.

İYİ Kİ VARSIN ÜLKER

Bu ülkede hayırda kendisiyle yarışan, futbola ve basketbola verdiği büyük destekle adı rakipsizleşen çok az marka ve kurum vardır. Basketbol liginin nerdeyse yarısının sponsoru ÜLKER’DİR. Dolayısıyla Türk sporunun başarısında en büyük pay sahibi kurumun adıdır Ülker.

Bu ülkenin Ülker gibi yüzlerce Ülker’e ihtiyacı vardır. Uluslararası arenada var olmanın yolu budur.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı