Bu gidiş nereye?

Geldiğimiz noktanın insanı mutlu eden bir tarafının olmadığı aşikâr. Toplum akıl, ruh ve beden sağlığını muhafaza etmek için mücadele verirken bir yandan da akşam eve ekmek götürmenin telaşında. Bazılarımız evine götüreceği ekmeği kazanacağı işten de mahrum.

Hava kurşun gibi ağır…

Kafamda ağır sorularla girdim geceye ‘şehrin kasıklarına yaslanarak, kafa kemiklerini eritinceye kadar düşündüm’

Yüreğimse gönlümün yükünü çekemeyecek kadar yorgun,

Kutsal kitapta, Kütüb-ü Sitte’de dolaştım durdum, bir de onlara sordum.

Kur’an-ı Kerim Tekvir Sûresi’nde, “Güneş katlanıp dürüldüğünde, yıldızlar bulandığında, dağlar yürütüldüğünde, kıyılmaz mallar bırakıldığında,

Nefisler eşleştirildiğinde (iyiler ile iyiler, kötülerle kötüler bir araya toplandığında), diri diri toprağa gömülen kıza sorulduğunda ‘Hangi günahtan dolayı öldürüldü ‘diye.

Herkes ne getirmiş olduğunu anlar…” diye tasvir ediliyor gelecek…

Ve sûrenin 26. ayetinde “fe eyne tezhebun” “Bu gidiş nereye?” diye sorar insanlığa…

Peygamber Efendimiz (sas) ümmeti için öyle bir zaman tasavvuru yapıyor ki hiçbir insan öyle bir zaman dilimi içerisinde olmak istemez.

Özetle diyor ki;

“Öyle bir zaman gelecek ki, şu üç şeyden daha kıymetli bir şey olmayacaktır: Helal para, can-ü gönülden arkadaşlık yapılacak bir kardeş ve kendisiyle amel edilecek bir sünnet.”

‘….Öyle bir zaman gelecek ki, ilim çekilip alınacak, insanların okudukları boğazlarından aşağı geçmeyecek’ (Hakim)

‘Öyle bir zaman gelecek ki, doğru söyleyen yalanlanacak, yalancılar ise doğrulanacak, güvenilir kimseler hain sayılacak, hainlere güvenilecek’ (Tebarani)

Hz. Ali, Peygamberimiz’den naklettiği şu hadiste;

‘Ümmetim şunları yapmaya başladığında onlara büyük belanın gelmesi vacip olur’ dediğinde;

Yanında bulunanlar ‘Ya Resulallah nedir onlar?’ diye merakla sorarlar…

Peygamberimiz, ‘Milli servet fakir fukaraya uğramadan zenginler ve mevki sahibi kişiler arasında tedavül eden bir meta haline gelirse,

Emanet edilen mal, makam ve mevki yetkili kişiler tarafından ganimet gibi görülüp yağmalanıp kendilerine helal gördüklerinde,

Cami ve mescitlerde Allah’ın rızası gözetilmeksizin, husumet, alışveriş, eğlence ve siyasete yönelik sesler işitilmeye başlandığında,

Millete, kavme onların en erzeli lider olduğunda,

Devlet otoritesinin yetersizliği sebebiyle tedhiş ve zulümle insanları sindiren zorba kişiye, zararı dokunmasın diye hürmet edildiğinde,

Bir ümmetin sonradan gelen nesilleri, önceden gelip geçenlere (çeşitli itham ve bahanelerle) hakaret ettiği zaman, artık kızıl rüzgârı (deprem), yere batışı, veya suret değiştirmeyi (meshi) veya gökten taş yağmasını bekleyin’ (Tirmizi -38/2210) diye açıklamıştır.

Aslında ben sizlere yeni ekonomiden, ekonomik gidişattan, düşen petrol ve doğalgaz fiyatlarına rağmen düşmeyen elektrik ve doğalgaz faturalarından bahsetmek isterdim.

Lakin;

Usta şairin dediği gibi;

‘Silahlar gördüm

Namlusu akla çevrilmiş sahra topları

Mürekkebin utandığını gördüm basılı kâğıtlarda’

Ve sığındım en güvenilir limanlara…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı