Bu Defa Fırsat Kaçmasın

Beşiktaş geçen yıl lige fırtına gibi bir başlangıç yapmış, oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin gönlünü kazanarak şampiyonluğun en güçlü ve tek adayı olarak gösterilmişti. Ne olduysa olimpiyat dağındaki beşinci haftadan sonra oldu. Aslında kimse dillendirmese de ortada büyük bir kumpas vardı. En büyük sermayesi şirretlik ve çirkeflik olan’ çamur adamlar’ Kartal’ın ayarlarını bozdular.

Sürecin devamı zaten malum…
Beşiktaş bu yıl da sezona  iyi başladı. Bazı maçlarda eski klasik saç baş yolma enstantaneleri yaşansa da gelinen noktada hem ligde hem de Avrupa Kupasında hedefe doğru koşar adım ilerliyor.Geçen yıl yaşanan bunca olumsuzluğa rağmen idari ve teknik yönetim süreci iyi yönetebilseydi Kartal yarışı zirvede tamamlayabilirdi.

Lig yarışının belirleyicisi Beşiktaş yönetiminin yaptığı ve yapmadığı hamleler oldu.
İlk günden bu yana kamuoyunun Beşiktaş yönetiminden beklediği; kurumsallaşma, kapsayıcı ve kucaklayıcı olma, eksiklerin ve fazlalıkların giderilmesi ve başarı gibi temel konular hala çözüm bulmuş değil. Bu sorunların bir kısmının stratejik olarak zamana bırakıldığına inanıyoruz. Çünkü başkan bizatihi kendisi de biliyor ki, işlerin yolunda ve hedefe gitmesi için dahili ve harici yapılacak çok iş var.

FIRSAT KAPIYI ÇALDI 
Beşiktaş bu yıl vasatın altında geçen bir ligde yine ve yeniden bir fırsat yakaladı.
Rakiplerinin formsuzluğu, iç karışıklığı en temel avantaj.
Beşiktaş’ta da bütçe darlığı,sakatlık, sahasızlık ve rakiplerine göre kolayca çalınan ve çalınmayan düdükler temel handikaplar.

Zaten Beşiktaş’ın şampiyonluklarının çoğu’   … rağmen ‘şampiyonluklar .
Bu yıl da şampiyonluk gelirse yine’  …… rağmen ‘gelecektir.

Hedefe varmak için lazım olan temel ihtiyaçlar: 
İlk şart takımın eksiklerinin giderilmesi; öncelikle sağbek ihtiyacı zaten biliniyor, defansın ortasına toplayıcı ve süpürücü lider özellikli bir oyuncu ile forvette Ba’nın yalnızlığını giderecek bir partnere ihtiyaç var. Sosa ve Oğuzhan başta  olmak üzere mevcut oyuncuların  performanslarını en az iki level daha artırması durumunda geriye yönetimin Beşiktaş’ın hak ve hukukunu savunması kalıyor.Bu noktada yaşanan sorunlara çözüm aramak yerine proaktif bir yöntemle önleyici tedbir ve uygulamalara ihtiyaç vardır.

Beşiktaş eksiklerini doğru tespit teşhis tedavi ederse,hak ve hukuku savunur,haklarının gasp edilmesini, haksız rekabeti önlerse yılsonunda her şeye ve herkese rağmen bu zorlu yolculuğu şampiyonlukla taçlandıracaktır.

Bu neden önemli?
Eğer Kartal en zor döneminde yakaladığı bu fırsatı heba etmezse gelecek yıllar’’ kartal yılı ‘’olacaktır.
Takımın Biliç ve Ba’nın liderliğinde gelecek nesillere pozitif bir miras bırakacak potansiyeli ve gücü vardır. Yeter ki bu güç heba edilmesin, artırılabilsin.

BAŞARILAR 
Beşiktaş kritik bir dönemeç olan Asteras  deplasmanını kayıpsız atlatırsa ülkeye hem puan hem de itibar kazandıracaktır.Kendisini bekleyen zorlu maç trafiğinin kazasız belasız geçilmesinin bu açıdan ayrıca bir önemi vardır.

Bu yıl Avrupa maçlarında Türkiye liginin çok üstünde bir performans sergileyen Beşiktaş’a bu ve bundan sonraki Avrupa yolculuğunda başarılar dilerken yolun sonunun final olmasını temenni ederim.
Son olarak da malum, medyada yaşanan bir operasyon sonrası bir dönem birlikte mesai yaptığım arkadaşlarımın bazılarının iş akdi sonlandırıldı.
Kendilerine yeni iş ve hayatlarında başarılar dilerim.
Allah herkesin gönlüne göre versin…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı