Bu Defa Fırsat Kaçmasın

Beşiktaş geçen yıl lige fırtına gibi bir başlangıç yapmış, oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin gönlünü kazanarak şampiyonluğun en güçlü ve tek adayı olarak gösterilmişti. Ne olduysa olimpiyat dağındaki beşinci haftadan sonra oldu. Aslında kimse dillendirmese de ortada büyük bir kumpas vardı. En büyük sermayesi şirretlik ve çirkeflik olan’ çamur adamlar’ Kartal’ın ayarlarını bozdular.

Sürecin devamı zaten malum…
Beşiktaş bu yıl da sezona  iyi başladı. Bazı maçlarda eski klasik saç baş yolma enstantaneleri yaşansa da gelinen noktada hem ligde hem de Avrupa Kupasında hedefe doğru koşar adım ilerliyor.Geçen yıl yaşanan bunca olumsuzluğa rağmen idari ve teknik yönetim süreci iyi yönetebilseydi Kartal yarışı zirvede tamamlayabilirdi.

Lig yarışının belirleyicisi Beşiktaş yönetiminin yaptığı ve yapmadığı hamleler oldu.
İlk günden bu yana kamuoyunun Beşiktaş yönetiminden beklediği; kurumsallaşma, kapsayıcı ve kucaklayıcı olma, eksiklerin ve fazlalıkların giderilmesi ve başarı gibi temel konular hala çözüm bulmuş değil. Bu sorunların bir kısmının stratejik olarak zamana bırakıldığına inanıyoruz. Çünkü başkan bizatihi kendisi de biliyor ki, işlerin yolunda ve hedefe gitmesi için dahili ve harici yapılacak çok iş var.

FIRSAT KAPIYI ÇALDI 
Beşiktaş bu yıl vasatın altında geçen bir ligde yine ve yeniden bir fırsat yakaladı.
Rakiplerinin formsuzluğu, iç karışıklığı en temel avantaj.
Beşiktaş’ta da bütçe darlığı,sakatlık, sahasızlık ve rakiplerine göre kolayca çalınan ve çalınmayan düdükler temel handikaplar.

Zaten Beşiktaş’ın şampiyonluklarının çoğu’   … rağmen ‘şampiyonluklar .
Bu yıl da şampiyonluk gelirse yine’  …… rağmen ‘gelecektir.

Hedefe varmak için lazım olan temel ihtiyaçlar: 
İlk şart takımın eksiklerinin giderilmesi; öncelikle sağbek ihtiyacı zaten biliniyor, defansın ortasına toplayıcı ve süpürücü lider özellikli bir oyuncu ile forvette Ba’nın yalnızlığını giderecek bir partnere ihtiyaç var. Sosa ve Oğuzhan başta  olmak üzere mevcut oyuncuların  performanslarını en az iki level daha artırması durumunda geriye yönetimin Beşiktaş’ın hak ve hukukunu savunması kalıyor.Bu noktada yaşanan sorunlara çözüm aramak yerine proaktif bir yöntemle önleyici tedbir ve uygulamalara ihtiyaç vardır.

Beşiktaş eksiklerini doğru tespit teşhis tedavi ederse,hak ve hukuku savunur,haklarının gasp edilmesini, haksız rekabeti önlerse yılsonunda her şeye ve herkese rağmen bu zorlu yolculuğu şampiyonlukla taçlandıracaktır.

Bu neden önemli?
Eğer Kartal en zor döneminde yakaladığı bu fırsatı heba etmezse gelecek yıllar’’ kartal yılı ‘’olacaktır.
Takımın Biliç ve Ba’nın liderliğinde gelecek nesillere pozitif bir miras bırakacak potansiyeli ve gücü vardır. Yeter ki bu güç heba edilmesin, artırılabilsin.

BAŞARILAR 
Beşiktaş kritik bir dönemeç olan Asteras  deplasmanını kayıpsız atlatırsa ülkeye hem puan hem de itibar kazandıracaktır.Kendisini bekleyen zorlu maç trafiğinin kazasız belasız geçilmesinin bu açıdan ayrıca bir önemi vardır.

Bu yıl Avrupa maçlarında Türkiye liginin çok üstünde bir performans sergileyen Beşiktaş’a bu ve bundan sonraki Avrupa yolculuğunda başarılar dilerken yolun sonunun final olmasını temenni ederim.
Son olarak da malum, medyada yaşanan bir operasyon sonrası bir dönem birlikte mesai yaptığım arkadaşlarımın bazılarının iş akdi sonlandırıldı.
Kendilerine yeni iş ve hayatlarında başarılar dilerim.
Allah herkesin gönlüne göre versin…