Bosna Türkiye Birlik Olma Zamanı

Yusuf İslam’ın şarkısından uyarlanan Türkcell reklam filminde söylendiği gibi “birlik olmanın tam zamanı şimdi, 70 milyon demek, tam destek demek”.

Milli takım adeta zafere kaçış filmine benzer, bir serüvenle yola devam ediyor. Önce kendi kendilerini tutsak ettiler, sonra kendi ayakları ile özgürlüğe koştular.

Aslında Oslo’da bunu yaptılar, İstanbul’da kutladılar.

Peki, futbol olarak ne yaptılar? Koca bir hiç. Zayıf ve eksik bir takım, turistik seyahat amaçlı gelmiş bir takım karşısında böyle bir futbolu kimse beklemiyordu. Sürprizin iyisine de kötüsüne de alıştırıldığımız için, beklediğimiz gol geciktikçe, sabretmek lazım dedik. Gol pozisyonlarında yine Nihat ve Emre vardı. Semih son derece zayıf ve etkisiz, Hamit’in vuruşları desteksiz olunca, 30. dakikadan sonra rakibin üzerine daha fazla gitmemiz gerektiğini hatırladık. İspanya’daki futbol hayatında mevcudun üzerine bir o kadar daha ilave yapan Nihat ile golü bulunca derin bir OHH çektik.

Oyunun insiyatifine sahip olmamıza rağmen etkin ve etkili olamadık vesselam.

Skor hariç, oyun Bosna’daki maçın tekrarı gibiydi.

Kazanmak güzel şey be kardeşim, zor olanı daha da güzel.

SEYİRCİ

Oldum olası ateşli Türk taraftarları aldatmacasına rağbet etmedim. Beşiktaş’ın Liverpool maçı hariç.

Fatih Terim’in ricasına rağmen, taraftar olamayan seyirciler, anlamsız ve hedefsiz patırtı gürültüden başka hiçbir şey üretmediler.

Bu maçı unutup geleceği yeniden kurarken, seyirci eğitimini de işin içine katmak lazım ya da milli takımı destekleme görevini de ÇARŞI’ya havale edelim!!.

NİHAT VE EMRE

Oslo da olduğu kadar olmasa da bu maçın da kilit adamları müthiş ikiliydi. Emre biraz durgun gözükse bile ,gol adına her girişimin altında Nihat imzası vardı. Allah nazardan ve sakatlıktan korusun. Finallerdeki en büyük artımız olacak.

FARKLI BİR RAKİP

Bu maçta Bosna ile değil de başka bir rakibe karşı oynasaydık, resmen darmadağın olurduk. Şans mı desek, dualarımız mı kabul oldu bilemiyoruz, Bildiğimiz tek şey Allah bizi korudu. Hoca Nasrettin misali kaybettiğimiz eşeğimizi bulunca da deliler gibi sevindik.

SEVİNELİM AMA…

Yarış dışı kalmadığımız için, uluslar arası rekabette yarış dışı olmadığımız için, artık sadece ve sadece sevinçte ve kederde birlik olabildiğimiz için, bunu da milli takım sağladığı için sevinelim…

Fakat dertler yerli yerinde, hastalık aynı hastalık…

Tedavisi var mı yok mu? Doktoru kim bilmiyoruz.

Hasılı sevinelim, derin bir nefes alalım, yarından tezi yok yeni bir milli takım inşa etmek için hemen çalışmaya başlayalım.

Zaman çabuk akıyor. Ele güne rezil olmamak için çok çabuk olalım, hem de çok çabuk…

Bu sadece bir başlangıç , güzel bir başlangıç…

Allah devamına erdirsin…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı