Biz Bu İşte Varız

Gözlerimiz ve kulaklarımızda Liverpool maçındaki tempo, hırs ve arzunun yankıları vardı hala. Nesilden nesile anlatılacak bir macera bir hatıraydı o. Yeni bir zafer için İnönü deydik yine….Maçın başında biraz tutukluk ve formsuzluk yaşasak da ,gol ile birlikte herkesin keyfi yerine geldi.

Maçın ilk bölümü takımların birbirlerini yoklamaları ile geçti, sonrasında da birbirlerini hataya zorlamakla.

Marsilya ilk maçtaki gibi, kontrataklara ve hızlı hücumlara bel bağlamıştı. Biz de ilk maça göre daha atak ve daha cesur oynamak zorundaydık ve öyle oynamaya gayret ettik.

Tello,Delgado, Ricardinho uzaktan kaleyi yoklamaya başladılar. Nihayet beklenen gol 26. dakikada MÜTHİŞ SOLAK TELLO’dan geldi. Topu sanki eli ile Marsilya filelerine bırakırken İnönü’de yer yerinden oynuyordu.

Bu arada Fransızların yeni Zidane arayışları içerisinde, en güçlü adaylar arasında gösterdiği Nasri’nin sakatlanarak oyundan çıkışı, bizim lehimize bir avantaj olarak kaydoldu.

Marsilya ilk maçta olduğu gibi oyuncularımıza dayak atmaya çalıştı. Fakat bu kez korkmadık ve yılmadık. Ancak hakem maçın kritik anlarında adamların yaptığı kasti hareketlerin çoğunu görmezden geldi.

İkinci yarı ile birlikte Marsilya daha çok ileriye çıkmaya başladı. bu tehlike işaretiydi, geriye yaslanmadan oynamak gerekiyordu. Biz geriledikçe onlar üzerimize daha rahat gelmeye başladılar.

Nitekim Tello’ya nazire yaparcasına yaklaşık 20 metreden Rüştü’yü avladılar.

65. dakikadan sonra her şey başa döndü. Risk ve sonuç almamız gerekiyordu.

Bu kontratağı iyi oynayan marsilyaya da avantaj demekti. Beraberlikte işlerine geldiğinden biraz da ağırdan almaya başladılar.

Beşiktaşımızın teslim olmağa hiç niyeti yoktu. Ve de teslim olmadılar.. 87.de Bobo babalığını gösterdi ve kalecinin bacakları arasından fileleri gördü.roller değişti biz ağırdan almaya onlar telaşa başladı.

Bir anda Ertuğrul Sağlam ile Gerets’i aynı karede gördüm . Bize sevinç o kadar yakışıyordu ki. Bu tebessüm hepimizin yüzünden , Ertuğrul Sağlam’ın nezdinde tüm Beşiktaşlıların yüzünden eksik olmasın.

Çok teşekkürler çocuklar siz tarih yazmaya devam ettikçe biz mutluluktan uçuyoruz.

Bu zaferi yaşatan tüm ekibe ve taraftara sonsuz teşekkürler.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı