Biz Bu İşte Varız

Gözlerimiz ve kulaklarımızda Liverpool maçındaki tempo, hırs ve arzunun yankıları vardı hala. Nesilden nesile anlatılacak bir macera bir hatıraydı o. Yeni bir zafer için İnönü deydik yine….Maçın başında biraz tutukluk ve formsuzluk yaşasak da ,gol ile birlikte herkesin keyfi yerine geldi.

Maçın ilk bölümü takımların birbirlerini yoklamaları ile geçti, sonrasında da birbirlerini hataya zorlamakla.

Marsilya ilk maçtaki gibi, kontrataklara ve hızlı hücumlara bel bağlamıştı. Biz de ilk maça göre daha atak ve daha cesur oynamak zorundaydık ve öyle oynamaya gayret ettik.

Tello,Delgado, Ricardinho uzaktan kaleyi yoklamaya başladılar. Nihayet beklenen gol 26. dakikada MÜTHİŞ SOLAK TELLO’dan geldi. Topu sanki eli ile Marsilya filelerine bırakırken İnönü’de yer yerinden oynuyordu.

Bu arada Fransızların yeni Zidane arayışları içerisinde, en güçlü adaylar arasında gösterdiği Nasri’nin sakatlanarak oyundan çıkışı, bizim lehimize bir avantaj olarak kaydoldu.

Marsilya ilk maçta olduğu gibi oyuncularımıza dayak atmaya çalıştı. Fakat bu kez korkmadık ve yılmadık. Ancak hakem maçın kritik anlarında adamların yaptığı kasti hareketlerin çoğunu görmezden geldi.

İkinci yarı ile birlikte Marsilya daha çok ileriye çıkmaya başladı. bu tehlike işaretiydi, geriye yaslanmadan oynamak gerekiyordu. Biz geriledikçe onlar üzerimize daha rahat gelmeye başladılar.

Nitekim Tello’ya nazire yaparcasına yaklaşık 20 metreden Rüştü’yü avladılar.

65. dakikadan sonra her şey başa döndü. Risk ve sonuç almamız gerekiyordu.

Bu kontratağı iyi oynayan marsilyaya da avantaj demekti. Beraberlikte işlerine geldiğinden biraz da ağırdan almaya başladılar.

Beşiktaşımızın teslim olmağa hiç niyeti yoktu. Ve de teslim olmadılar.. 87.de Bobo babalığını gösterdi ve kalecinin bacakları arasından fileleri gördü.roller değişti biz ağırdan almaya onlar telaşa başladı.

Bir anda Ertuğrul Sağlam ile Gerets’i aynı karede gördüm . Bize sevinç o kadar yakışıyordu ki. Bu tebessüm hepimizin yüzünden , Ertuğrul Sağlam’ın nezdinde tüm Beşiktaşlıların yüzünden eksik olmasın.

Çok teşekkürler çocuklar siz tarih yazmaya devam ettikçe biz mutluluktan uçuyoruz.

Bu zaferi yaşatan tüm ekibe ve taraftara sonsuz teşekkürler.