BEŞİKTAŞ’TAN SEVGİLERLE

Beşiktaş ile taraftarlarının buluşması uzun zamandır ayrı düşen iki sevgilinin kavuşması gibiydi. Beşiktaş maça aşk, şevk ve inançla, artık alıştığımız müptelası olduğumuz müthiş pas trafiği ile başladı.

Maç başından sonuna ev sahibi takımın istediği tempo ve trafikle aktı. Bu yıl ligin başından sonuna Türkiye liginin en iyi ve en güzel futbolunu oynayan takımın Beşiktaş olduğu hakkında taraflı tarafsız tüm otoritelerin ittifakı vardı.

Artık şampiyonluğu hak eden takımın Kartal olduğu bir gerçek. Beşiktaş, Kayseri maçında geçen maçtaki hata ve eksiklerini gidermiş kenetlenmiş ve inanmış bir görüntüdeydi. Kim ne derse desin bu ligin en estetik, klas, kreatif oyuncusu Q7’dir. Futbol bir sanat olsaydı Dünyadaki en önemli icracı ve sanatçılarından biri Q7 olurdu.

Beşiktaş taraftarı O’nu o da taraftarı çok sevdi. Vodafone Arena Q7 ile çok daha güzel… Q7 iyi oyununu gol ile süslemek ve o bildik marşı yeniden söyletmek istiyordu, usta işi bir gol ile de bu hayalini gerçekleştirdi. Hem de maçın adamı olmayı başardı.

Beşiktaş ilk yarıdaki temposunu düşürmeseydi, maç tarihi bir farkla bitebilirdi fakat ikinci yarıyı rölantide oynamayı tercih etti. Beşiktaş defansına fazla iş düşmemesi ve kabus görmemesi orta sahası ve forvetinin işleyişiyle de yakından ilgili, eğer bu hat iyi çalışırsa zaten iş bitmiş rakip takımın yaşam ünitesindeki fişi çekilmiş oluyor.

Dün Kayseri maçında tam da bu oldu. Ligin son üç haftasına girilirken gelecek hafta oynanacak Galatasaray maçı en kritik maç olacaktır.  Kayıpsız atlatılması ve çok ekstra bir facia yaşanmazsa Beşiktaş hak ettiği şampiyonluk kupasını kucaklayacaktır.

Geçen hafta Akhisar maçında yaşanan beklenmedik puan kaybı sonrası oluşan atmosferin nasıl yönetileceği merak konusuydu. Şenol Güneş bu işin de ustası olduğunu dosta düşmana göstermiş oldu.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı