Beşiktaş’tan Güzel Haberler Var

Başkan Fikret Orman ile sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere uzun zaman önce yapmayı düşündüğümüz toplantıyı nihayet gerçekleştirdik.

Bir Beşiktaşlı olarak, mevcut finansal durumun nasıl pozitife dönüştürülebileceğine dair finans çevrelerinden tanıdığım ve bildiklerimi başkanla paylaşmak düşüncesi epey zamandan beri gündemimizdeydi.
Güzel günlere doğru

Bugüne kadar duyduğumuz kötü haberlerin yerini kısa süre sonra peş peşe güzel haberler alabilir.

Beşiktaş’ın genel merkezinde hummalı bir çalışma var.

Başkan ve yönetim kurulunun bazı önemli isimlerini, her şeye ve her şarta rağmen, maddi ve manevi olarak çok yoğun ve yorucu bir çalışma ve çabanın içerisinde gördüm.

Gelelim en önemli konuya; Beşiktaş Stat Projesi.

Stat gelirleri açısından rakiplerle bir kıyaslama yapıldığında, Beşiktaş yıllık 15 milyon dolarlık bir stat hâsılatı elde ederken, rakipleri tam 60 milyon dolarlık bir hâsılat toplamakta

Fakat, bu tablo kısa bir süre sonra değişecek.

Beşiktaş’ın yeni stadı tamamlandığında yıllık gelir tam 70 milyon dolara ulaşacak.

Bu projenin hayata geçmesi için başkan ve yönetim kurulunda müthiş bir heyecan ve motivasyon var.

Eski yönetim ve anlayıştan arta kalan profesyonel yönetici ve yönetim kurulu üyeleri ve uzantıları bu heyecan ve motivasyonun çok uzağında.. Onlar bu çaba ve çalışmaları akamete uğratacak her şeyi deniyor, eski güzel günlere dönüş umudu taşıyanlar bile var!.

Başkanla yapacağım görüşmeyi eğip bükerek, saatine kadar işbirlikçilerine bildiren bu adamlara karşı başkan ve yönetim kurulunun çözüm üretmesi şart.

Çalıştığı kurumlarda “Fitne üretim merkezi” gibi hareket eden kişiler, kurumsallaşma çabalarını akamete uğratmak için her şeyi dener. Bu nedenle Kotler, Drucker Peters gibi gurular yolun başında ilk önce onlardan kurtulmayı tavsiye eder.

Beşiktaş dostlarına şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki; sekiz yıllık bir yıkım dönemi sonrası elini taşın altına koyan Fikret Orman ve bazı arkadaşları geceli gündüzlü, yoğun, zorlu bir yolculuğa devam ediyor.

Bu yolculuk yoğun, yorucu olduğu kadar da zevkli , hatta yolun sonunda zafer şarkıları ve ölümsüzlük anıtı ile taçlandırılmak da var.

Bugüne kadar beş ayrı sanal projesini gördüğüm stadın en son ve en gerçek projesini dünya gözüyle gördüm.

Türkiye profili araştırmasında yüzde 44’lük bir oranla rakiplerinin çok önünde en tutkulu taraftar grubu olduğu bir kez daha tescillenen Beşiktaşlılara şunu net olarak belirtebilirim ki, duyduklarınızı ve gördüklerinizi unutun; Türkiye’nin en muhteşem stadı için artık geri sayım başlıyor…

Bu noktada üç hatırlatma yapmak isterim.

Stat yıkılmadan önce Beşiktaş’ın tüm maçlarına gelin ki, hatıranız olsun.

Ve, eski mekânda son defa, dünya yıldızlarını görme fırsatını kaçırmayın.

Sayın Kültür Bakanı başta olmak üzere, Sn. Başbakan, manevi desteğini esirgemeyen Sn. Cumhurbaşkanı ile projeye destek ve onay veren, yapımına katkı yapan herkese ne kadar teşekkür edilse azdır.

Son olarak da, başkanla bazı önemli noktalar hakkında da konuştuk tabii ki.

En merak edileni stat olduğu için bu konuyu paylaşmak istedim. Diğerleri de ikimizin arasında kalsın…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı