Beşiktaşlılık Duruşu Dedikleri

Çok erken öğrendiğim bir Türkiye gerçeği var; bu ülkede kim en çok neyi dilinden düşürmüyorsa, dilinden düşürmediği şeyin arkasına saklanarak ya da yaslanarak, her türlü hokkabazlığı, düzenbazlığı ve gayri ahlakiliği en temel hak olarak görüyor.

Etrafınıza birazcık dikkatle ve objektif olarak bakarsanız siz de bana hak vereceksiniz.

Örneğin Din, Atatürk, etik, laiklik, fair play vb. gibi kavramları dilinden düşürmeyenlerin aslında bunları en çok tahrif eden tacirler olduğunu görürsünüz.

Beşiktaş cephesinde de içi boşaltılmış, ne anlama geldiği belli olmayan, başı sıkıştığında mevcut yönetimin hatta başkanının dilinden düşürmediği bir kavram var ‘BEŞİKTAŞLILIK DURUŞU’

Beşiktaş camiasının ortak bir beklentisi var. ‘Beşiktaşlılık duruşu’ nedir? Nasıl bir şeydir.

Eylemle mi ifadesini bulur, söylemle mi? Yahut her ikisi ile mi? Ya da bir yalandan mı ibaret…

Ben biliyorum ki, siyah beyaz renklere gönül verenlerin çoğu, bu ayrıcalığı önemsedikleri için gönül verdiler. Devir değişti, her şey başkalarına benzemeye ve kirlenmeye başladı. Tıpkı, Beşiktaşlılık duruşu gibi.

Başkan ve adamlarının eylem ve söylemlerinden yola çıkılarak bir ‘Beşiktaşlılık Duruşu’ tarifi yapmak çok zor. Bu duruşu yeniden tanımlamak için de Beşiktaş’ın bu çirkefliklerden temizlenmesini beklemek gerekir ki tekrar kirletemesinler.

Geçen hafta sonu Sayın Affan Keçeciye yapılan saygısızlığı ne ile izah edebiliriz. İzahı yok. İzanı yok.

Çocukça, gayri ahlaki ve edepsiz davranışlar uzun zamandan beri yadırganmaz da oldu artık. Bu saygısızlık için ahlak dağıtıcısı ve ahkâm kesici medyamızda da tek bir kelam yok. Yazıklar olsun hepinize…

Başka türlü bir tepki göstermek aklınıza gelmedi mi? Türkiye’nin en renkli taraftar grubuna sahip olan bir takımın yönetimi böyle banal bir teki göstermez.

Ne zamanki siz Beşiktaş’ın yakasından düşersiniz, o zaman Beşiktaşlılık duruşu da gerçek anlamına kavuşur.

Artık hiç kimse ne size ne de duruşunuza itibar ediyor. Çünkü düzgün bir duruş için ayık, açık ve ayakta olmak gerekiyor.

Yoksa başkalarının yaptığı gibi ‘haram helal ver Allah, kulun seçmez yer Allah’ anlayışında olsaydık gider o takımların peşine düşer ve onların tarafında olurduk.

Biz bu takımı farklı olduğu için sevdik ,ama bir gün gelip iyiye ve güzele ait ne varsa hepsinin darmadağın edileceğini bilemezdik ve bilemedik vesselam….

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı