Beşiktaş’ın transfer politikası

Demirören yönetimi işbaşına geldiğinden bu yana düzinelerce futbolcu transfer edildi.

Her yıl ülke ekonomisinden yurt dışına transfer edilen döviz miktarı arttı, buna mukabil başarı grafiği bir türlü yükselmedi.

Peki, yanlışlardan ders alındı mı? . Ne gezer.!!

Stratejisi ve planlaması olmadan yapılan transferler, doğal olarak vaat edilen başarıyı getirmedi.

Bu yıl yine aynı filmin tekrarını izliyoruz. İsterseniz yapılan yanlışları kısaca özetleyelim.:

Öncelikle Sinan Engin transferlerden sorumlu olması gereken en son adamdır.

Ertuğrul sağlam bazı transferlerden medya aracılığı ile haberdar olmaktadır.

Geçen sezon yaşanılan defans sorunu nedeniyle, öncelik defansa verildi, ancak Beşiktaş’ın en büyük problemi orta sahasıdır.

Orta sahada oyunun iki yönünü oynayabilen, bir tek oyuncu bile yoktur. Orta saha defansa da ofansa da gereken katkıyı yapamadığı için bazı maçlarda defans, bazı maçlarda da ofans çaresizlik yaşamaktadır.

Takım lideri yoktur.

Uygulamaya konulacak olan 6 + 5 kuralı için hiçbir hazırlık yapılmamıştır.

Alınacak oyuncuların Cv’leri tam olarak incelenmeden, vasatın altındaki oyunculara değerinin çok üstünde bedeller ödenmiş, ödenmeye devam etmektedir.

Günümüz futbolunda başarı ya da başarısızlık, orta saha oyuncularının kalitesi ve özelliği ile doğru orantılıdır.

Ülke içi ve dışından yapılacak transferlerde oyuncunun eğitim durumu, kişisel yaşantısı, kültürü, adaptasyon yeteneği gibi hususlar dikkate alınmamakta, sonuç hüsran olmaktadır.

ÇARE NEDİR?

Nerede ve nasıl olursa olsun, Mehmet Topuz tipinde bir oyuncu mutlaka takıma kazandırılmalıdır.

Her fırsatta dışarıda aranmak yerine, istikbal vaat eden yerli oyunculara yönelmek en akılcı yoldur.

Sinan engin’i ya tamamen takımdan uzaklaştırmalı, ya da yetkilerini sınırlandırmalıdır. Kısa bir süre sonra Ertuğrul Sağlam ile engin arasında anlaşmazlık ve çatışmalar su yüzüne çıkacaktır.

Aksi takdirde yönetim lig başladıktan kısa bir s üre sonra teknik adam arayışı için seferler düzenlemeye başlayacaktır. ( belki de bu durum Ertuğrul Sağlam’ı saf dışı bırakma operasyonudur.)

Forvete takviye, hatta iyi bir birinci sınıf santrafor gereklidir.

Takımın oyun yapısına uygun olarak eksikliklerin tanımlanması ve tamamlanması lazımdır.

Bunun için de, önce oyun kurgusunun belirlenmesine ihtiyaç vardır.

Sonuç olarak Beşiktaş takımı bir kez daha sil baştan yaparken defans ,orta saha ve forvete lider özellikli en az birer oyuncu monte ederek sezona girmezse sonuç yine hüsran , hep hüsran olacaktır.

Elde var hüzün dememek için ,start verilmeden bu sorunların halledilmesi gerekmektedir.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı