Beşiktaş’ı Nasıl Bilirdiniz?

Kurumların da tıpkı bireyler gibi, iyi ve kötü günleri vardır. İnsanoğlu kendisine bahşedilen vasıfları ile her türlü sorunun üstesinden gelmeyi başarabilir. Önemli olan başarmak için gereken donanım ve iradeye sahip olmaktır. Fakat çoğu kere çözümü çok olay olan problemleri bile içinden çıkılmaz hale bizzat biz kendimiz getiririz. İnsanoğlu külli iradesini kendisi adına yanlış kullandığında kendini mahveder. O kişi bir liderse temsil ettiği, başında bulunduğu kurumun mahvına sebep olur. Ve onun yüzünden koskoca camialar ya da toplumlar acı çekmeye başlar. Bu durumda çözüm yine, o acı çeken toplumun içerisinden çıkar, ya da acı belli bir süre sonra kanıksanarak normalleşir ve çözülme, küçülme veya daha büyük buhran dönemlerine giriş yapılır ki, bu çözümün bir kat daha zorlaştığı safhadır aslında.

Hele de herkes kurum menfaatleri yerine, kişisel hırs, şöhret, para vb. bildik arzularla, kurum geleceğini ikinci hatta son plana atmaya başladılarsa; ölüm değilse bile çöküş ve çözülüş çok yakın demektir. Ölmediyseniz, yaşama şansınız devam ediyordur, ancak geçirdiğiniz travmanın derinliği, yaşayacağınız günlere de damgasını vuracaktır.

BEŞİKTAŞ’IN SEÇİMİ

Aylar önceydi, Beşiktaş sevgisi ve toplum içerisindeki konumları en üst düzeyde olan iki önemli ismi ziyaret etmiştim. Gidişattan memnun değillerdi ve mevcut yönetimle de düzelme umudu görmüyorlardı. Her biri başkanlık potansiyeline sahip kişilerden oluşan bir istişare ve yönetim ekibi oluşturmak için uğraşıyorlardı. Tek liste ve güçlü bir yönetim kurulu ön şartlarıydı. Mevcut yönetimin en etkili kişisine durumu açtıklarında ‘hayır’ cevabı ile karşılaştıklarında, bu düşünce uygulamaya konulmadan rafa kalktı. Çünkü mevcut yönetimin kişisel hesapları vardı ve kişisel tahsilâtları vardı.

Dağları aşan borç stoku, hevesli bazı kişilerin de hevesini kuruttu. Tepki olarak ortaya çıkan bir grup bile mevcut yönetimin uykularını kaçırmaya yetti. Olur, da tepki oyları nedeniyle koltuk altımızdan kayar diye.

Üstü örtülü mesajlarla rakipsiz bir seçim umulurken, grup içerisindeki anlaşmazlık gündemi ve hesapları alt üst etti.

Keşke fırsat varken her şey sil baştan yapılabilse…

Bu ülke ve kurumları kahrolası kişisel hırs ve gözü dönmüşlük yüzünden çok değerini yitirdi. Çok acı çekti ve çekiyor, sınırlı ve görevin niteliklerinden yoksun yönetim ve yöneticiler yüzünden başkaları da bu acıdan nasibini fazlasıyla aldı. Ancak, unutmayalım ki hepimiz seçimlerimizin sonuçlarına katlanmak zorundayız.

Bu seçimler acı da veriyor, mutluluk ta. Bu kez durum farklı ortada seçenekte yok umut da…

İşte bu ahval üzerine başlıyoruz, kaldığımız yerden…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı