Beşiktaş Siyasetler Üstüdür

Malum olduğu üzere içeride ve dışarıda son yaşanan hadiseler herkesin ve her şeyin düzenini ve rahatını bozdu.

Şimdilik rahatı bozulanların ilerleyen günlerde asabı ve işlerinin de bozulacağına dair işaretler ve sinyaller gelmeye devam ediyor.

Bu süreç akıl- kalp birlikteliği ile tüm ülkenin faydasına olacak şekilde neticelenir inşallah.

Türk toplumu rahatına düşkün bir toplumdur. Rahatının bozulmasını istemez. Onaylamadığı ve işine gelmeyen konuların değişimi ve düzeltilmesinde kendi adına başkalarının çıkıp cengâverlik yapmasını da sever.

İşler ciddileştiği zaman da alkışladığı ya da öne ittiği kişi ya da kurumların arkasında durmaz.

Son yaşanan olaylarda Beşiktaş’ın taraftar gruplarının en önemlilerinden biri olan muhalif ve dik duruşu ile bilinen ÇARŞI grubunun ön plana çıkması bu olaylara destek veren herkes tarafından alkışlandı. Olayları iktidara karşı bir komplo olarak algılayan ve öyle düşünmesi istenen kitle tarafından da adeta linç girişimi başlatıldı. Bu faaliyet hâlâ devam ediyor.

Bu kitle sosyal medya başta olmak üzere yazılı ve görsel medyadaki propagandistleri eliyle tüm Beşiktaş’ı Çarşı grubundan ibaret ve aynı düşüncede olduğunun kara propagandasını yaparak Beşiktaş’ı yıpratma ve karalamaya çalışmaktalar.

Bu arkadaşlar da biliyor ki işin gerçeği bu değil. Fakat menfaat karşılığı rehin ettikleri akıl ve ruhları uzun süre rehin kaldığı için olsa gerek demirbaşa kaydedildiklerini sanıyorlar. Bu nedenle her gösterilen hedefe patavatsızca, insafsızca saldırmayı da görev biliyorlar.

Türkiye’nin en ulu çınarının Çarşı’dan ibaret olmadığı da, Çarşı’nın ve de Beşiktaş taraftarının da tek tip ve aynı düşünceye mensup olmadığı da bilinmesine rağmen bu kara propaganda neden?

Beşiktaş Türkiye’nin siyasi ortalamasını yansıtır. Diğer takımlar da öyle.

Beşiktaş taraftarını pohpohlayarak kendilerinin söylemeye ve yapmaya cesaret edemediklerini Beşiktaş üzerinden söylemeye çalışanlar da, Beşiktaş’ı sadece tek bir siyasi grubun temsilcisi gibi göstermeye çalışanlar da lütfen Beşiktaş’ı rahat bırakın.

Daha düne kadar yalı çocuklarının oyuncağı hâline gelen ve büyük bir ekonomik depremden çıkan Beşiktaş, ikinci bir depremi kaldıramaz da zaten.

Beşiktaş taraftar profilini görmek isterseniz sizi tribünlere bekleriz. Orada göreceğiniz şey siyasi yelpazenin her tarafından, yedi yaşındaki rock’çı torundan 70 yaşındaki hacı dedeyi de başörtülü teyzeyi de göreceksiniz.

Beşiktaş tribünleri ve taraftarları arasında göremeyeceğiniz tek profil bölücüler ve bölücülüktür.


Beşiktaş Türkiye’dir. Türkiye de Beşiktaş…


MİLLİ FELAKET

Milli Takım’ın başından istenmeyen adam olarak uzaklaştırılan Fatih Terim nasıl oldu da bir anda kurtarıcı hâline getirildi.

Bu ülkenin Milli Takım tarihinin en başarılı sonucunu elde eden Şenol Güneş’e rağmen.

Bu ülke futbolunun Şenol Güneş’e özür ve vefa borcu hâlâ ödenmemişken.

Hadi Şenol Güneş’i unuttunuz diyelim bu ülkede bir Yılmaz Vural gerçeği dururken…

Neden mi başa döndük?

Çünkü…

Herkesin ittifak ettiği gibi Türk sporu başsız, Türk sporu aciz, Türk sporu sahipsiz.

Ve Türk futbolu bahtsız…

Yönetim kadrolarında olmaması gereken kim varsa yıllardır orada.

Türk futbolu temizlenmeye ve arınmaya muhtaç…

Türkiye topyekûn uyanmaya ve aydınlanmaya muhtaç…

Farkında mısınız?..

Bu ülkede yolsuzluklar ve yüzsüzlükler artık vakayı adiyeden bile sayılmıyor…

Bilmediğimiz tek şey hangi günahın kefaretini ödediğimiz…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı