Beşiktaş Nasıl Kurtulur

Şubat’ın son haftası ve Mali Kongre Beşiktaş’ın kurtuluşu adına azımsanmayacak büyük bir adımdı.

Fakat bu sadece ipotekten kurtuluş anlamındaydı. Bundan sonra yapılması gereken, başka bir boyunduruğun ve ipoteğin altına girmeden özgür ve özgün bir kurtuluş modeli geliştirmek olmalıdır.

Beşiktaş’ın sorunları üç ana başlık altında toplanmaktadır.

• Yönetim sorunu;

• Finansal sorunlar;

• Hedef ve hedefe ulaşma sorunu.

Bu sorunlar içerisinde en önemli sorun yönetim ve kurumsallaşma sorunudur.

Maalesef Türkiye’nin ve kurumlarının en temel sorunu “işi ehline, emniyetli ve ehil olana veriniz” gerçeğini çarpıtarak, “işi sizin adamınız olmasa da öyle görünene ve adamınıza veriniz” olarak çarpıtıldığından bu yana ne Türkiye’nin ne de kurumlarının işleri doğru düzgün, olması gerektiği gibi gitti…

Bu anlayış devam ettiği müddetçe de kalıcı bir başarıdan söz etmek mümkün olmayacak…

Bu nedenle, Beşiktaş’ın yeniden oluşturulan yönetim kurulunda ve kurumda görev alacaklarda olmazsa olmaz şart; kendi imkân ve gerçeği ile başarı merdivenlerini tırmanmış, gerçek başarı öyküleri yazmış ve okumuş insanlardan oluşan bir ekip oluşturulmasıdır.

Bu ekibin her biri alan değil veren, Beşiktaş armasından güç alan değil, güç veren insanlardan oluşması şarttır.

Başkan ve ekibi en az başkan kadar dirayetli, kendileri adına yazdıkları başarı öyküsünün daha büyüğünü Beşiktaş adına yeniden yazacak kadar da özverili olmalıdır.

Eğer, Beşiktaş bu kongrede her biri kendi başına anlamlı insanlardan oluşan bir yönetim oluşturabilirse kurtuluş beratını da almış demektir.

Bir de geniş kitlelerin yönetime katılımını sağlamak adına üyelik sisteminin yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Aksi durumda Beşiktaş bugünleri de arayacaktır.

Sn. Demirören finansal sorunlara kendi geliştirdiği yöntemle çözüm bulmaya çalışıyordu. Fakat bu yöntem sadece kendisine has bir model…
Finansal sorunlar

Yıldırım Demirören döneminde, yönetim yanlışlarıyla stoklanan borç yükü, altından kalkılamayacak boyutlara ulaştı.

Sonunda Başkan soluğu TFF binasında aldı. Eğer borçlar bu denli büyük olmasaydı, bu seçimde aday enflasyonu yaşıyor olacaktık.

Şimdi durum tam tersi.

Beşiktaş taraftarlarının başkan olarak görmek istediği Sn. Serdal Adalı dışında ciddi bir çalışması olan da, ben varım deme cesaretini gösteren de yok ortada.

İsmail Ünal’ın siyasi istikbal çabaları ve farklı amaçları ayrı bir inceleme konusudur.

Maalesef çoğu kısa vadeli transfer borçlarından oluşan borçların yeniden yapılandırılması, üretim, performans ve kulübe katkısı minimum olan her kim ise yolların ayrılması şarttır.

Finansal sorunlara çözüm, başlı başına detaylı bir konu olduğu için ayrı bir yazı konusu olacaktır.

Beşiktaş’ın içinde bulunduğu ve taraftarın da en önem verdiği sorun şu:
Hedef ve hedefe varma sorunu

Tartışmasız, Türkiye’nin en iyi kadrosunun aldığı sonuçlarla, futbolcularının kazançları marka değerleri ve elde edilen performans ters orantılıdır.

Bu durum dengeye oturtulmalıdır.

Beşiktaş’ın ligde kötü bir görünümü olmasına rağmen, Avrupa yürüyüşü hem futbolda hem de basketbolda devam etmektedir.

Hedef lige havlu atmadan her iki kulvarda da Avrupa serüvenini sonuna kadar sürdürmek olmalıdır.

Yönetimsizlik nedeniyle özellikle yabancı futbolcuların kafası oldukça karışıktır.

Başkanlığın en güçlü adayı olan Sn. Serdar Adalı bu yürüyüşün kısa sürmemesi için, onlarla diyalogu en üst noktaya çıkartması Beşiktaş’ı Avrupa’da daha yukarılara taşıyabilir.

Son olarak Beşiktaş çatısı altında bulunan her bireye Beşiktaş’ın hedeflerinin ne olduğu, olması gerektiği, kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri, daha işin başında başkan tarafından herkes tarafından anlaşılana kadar anlatılmalıdır.

Y. Demirören TFF Başkanı olduğundan bu yana bazı medya organları kendi arkadaşlarının da içinde olduğu Beşiktaş gerçeği ile daha bir yakından alakadar olmaya başlaması da dikkatli gözlerden kaçmamaktadır.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı