Beşiktaş Mali Kongresi

Bu hafta sonu Beşiktaş’ın mali kongresi var . Bu kongre diğerlerine göre daha farklı bir anlam ve önem taşıyor…

Bu kongrede Yıldırım Demirören yönetiminin son demleri, Yalçın Karadeniz’in emanetçilik günleri ve Fikret Orman ve ekibinin yaklaşık bir yıllık performansı oylanacak.

Tüm izinleri ile birlikte yapımı için gerekli finansman kaynakları da tamamlanan “Beşiktaş Şeref Bey Stadı” ile ilgili bilgi ve belgeler de kamuoyu ile paylaşılacak.

Gündeme gelecek konular arasında tüzük tadilatı ve sermaye arttırımı da var.

Şüphesiz ki stat projesinin ete kemiğe bürünmüş hâli ile üyelerin karşısına çıkmak yeni yönetimin elini güçlü kılıyor. Fikret Orman ve ekibi “Beşiktaş Şeref Bey Stadı”nı Beşiktaş’a kazandıran ekip olarak anılmak istiyor. Bu nedenle eli rahat, fakat Demirören ve Karadeniz döneminin ibrası, eskiden olduğu gibi “kol kırılır yen içinde kalır” yaklaşımıyla mı ele alınacak yoksa yeni bir anlayış mı gelişecek bunu hep birlikte göreceğiz.

Başkanı en çok zorlayacak konu şüphesiz ki denetim raporlarının akıbeti.

Beşiktaş’ı yüzüstü bırakıp Türk futbolunun başına geçer geçmez Fenerbahçe’nin şike dosyasını örtbas etmek için örnek bir mücadele! veren Yıldırım Demirören döneminin akıbeti en çok merak edilen konu. Başkan bu konuda beklentileri boşa çıkartmazsa Beşiktaş ailesi içerisindeki sempatisini zirveye taşır.

Gelelim bir başka netameli konuya; Başkan’ın kulübe üye olmak isteyenlere bir de sürprizi olabilir. Bu sürpriz üyelik aidatlarının 1.200 TL’den 10.000 TL’ye çıkarılması.

Feda döneminde üye olanlarla ilgili başlatılan hukuki süreç ve yeni üyelerin mahkeme salonuna taşınması başlıbaşına can sıkıcı bir durum.

 

Hizipler
Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal bir TV programında aklından geçeni aşikâr eyledi. Hakkında çıkan söylentiler ve yeniden aday gösterilmemesi hâlinde hedefi Beşiktaş başkanlığı. En önemli güvencesi evvelden yaptığı üyelikler…

Yıldırım Demirören’in de yaklaşık iki bin kişilik bir grubun aidatlarını alacaklarından düşürdüğü biliniyor.

Hülasa birçok klik, hizip Beşiktaş markasının eteğine yapışarak, kendisine sosyal ve ekonomik statü arayışı peşinde son sürat koşusuna devam ediyor…

 

“FEDA”ya “veda” edildi

Sezona başlarken tüm mesajlar başarısızlığa alışın şeklindeydi.

Fakat tüm rakipler o kadar kötü performans gösterdi ki, Beşiktaş kötü sezonlarından birini yaşamasına rağmen ilk üç içerisinde yer buldu.

Samet Aybaba Anadolu takımlarında gösterdiğine benzer bir performans sergiledi. Mevcut kadroyu ve hedefleri doğru yönetebilseydi Beşiktaş ligin bu pespayeliği içerisinde en az dört puan farkla lider hatta şampiyon olurdu.

 

Keşke transfer yapılmasaydı

Feda diye çıkılan yolda sıkça alışkanlık molası verildi.

Bu yıl yapılan transferlerin tamamına yakını feda değil fiyasko oldu.

Beş aylığına Niang’a ödenen para, Uğur, Dentinho, Escude, McGregor transferleri de “feda”ya veda edilen transferler olarak bütçedeki yerini aldı.

Daha dikkatli olunup az hata yapılsaydı tahminlerin ötesinde ve beklentilerin üzerinde bir yıl olabilirdi.

Bütün bunlara rağmen bir yıl önce seksen milyon zarar eden bir kurumu dört buçuk milyon kâra geçirmek başarıdır. Ancak tüm ayarları bozuk olan terazi doğru ölçümü bundan sonra yapacaktır.

Beşiktaş’ın rakiplerinin kötü bir sezon geçirmesi ve Anadolu takımlarının kıpırdanması herkesi eşitlese de, Beşiktaş ve yönetim açısından zorlu bir dönemece girildiğinin de farkında olmak gerekir.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı