Beşiktaş Kongresinden Geriye Kalanlar

İnsanoğlu her yönü ile ilginç bir varlık. Normal şartlarda sizin benim gibi sıradan insanlar belli bir konum ve mevkie gelebilmek için başkalarının oyu ya da referansına ihtiyaç duyduğunda; bu amaca ulaşabilmek için her türlü dönme dolaba biniyorlar.

İstedikleri mevki ya da makama gelenlerin ilk yaptıkları iş de, bu koltuğun kendisi ya da kendinden sonra gelen yandaşlarınca ebedi sahibi olabilecek değişiklik ve düzenlemeleri hayata geçirmek oluyor.

Hem de hiç vakit kaybetmeden…

Türkiye’de siyasal iktidarlar da, medya da, özel sektörün çoğu da, spor yönetimi de bu minvaldedir.

Geçen hafta sonu Beşiktaş kulübü de yeni bir tüzük hazırlayarak seçime gitti. Böylesine önemli bir konuda salonda ancak 1500 kişi vardı.

Değişikliklerin çoğuna katılsam da, katılmadığım maddeler en can alıcı ve işin özünü oluşturanlardı.

Neyse ki, çoğunlukla sağduyu galip geldi de bu maddeler Ergin Aslan, Cengiz Sarıkaya gibi gündemi Beşiktaş olan arkadaşlarımızın da gayreti ile olması gerektiği hâle getirildi.
Beşiktaş gelecek sezona da hazırlıksız giriyor

Geçen yıl feda, veda, heba derken öylesine geçti gitti. Kötülerin iyisi de şampiyon oldu.

Bir şekilde Avrupa’da birkaç tur geçen ile Türkiye’de şampiyon olanın bütçesini üçe beşe katladığı bir ortamda; doğru bir plan ve strateji ile günün şartlarına uygun bir yapılanma ile yolculuğa başlayanların rakiplerine bir kaç metre değil kilometre fark attığını artık herkes anladı. Bu nedenle aman dikkat diyorum…

Beşiktaş’ta baskın bir seçim var, fakat tıpkı Türkiye siyasetinde olduğu gibi ortada muhalefet yok…

Öyle görülüyor ki, bundan sonraki süreç de, seçime hazırlıkla geçecek. İşin enteresan olan yanı, YK için ismi geçenlerin çoğu daha önceki yönetimlerde yer almış, denenmişlerden oluşmakta.

Beşiktaş zaten kurumsallık anlamında yarışta kendine oldukça gerilerde yer bulurken bir de bu ağalar ile hangi derdine derman bulabilir ki…

Bugünkü görünen tabloyu tarafsız bir şekilde yorumladığımız da görünen o ki, Beşiktaş’ın rakipleri ile arasındaki fark kapanacağına daha da açılacak gibi gözüküyor, açılmasa da azalmayacak…

Aslında başkan ve yakın çevresindeki ekibi sorunlara da çözümlere de vâkıflar…

Denge terazisini ellerinden bırakamadıkları için icraata bir türlü başlayamıyorlar…

Yanlış anlaşılmasın, maksadım kimseyi eleştirmek ya da akıl vermek değil, eğer öyle olsaydı tamamıyla farklı bir format kullanırdım.

Bundan sonraki süreçte kim olursa olsun, dünya ve Türkiye gerçeğine uygun hareket etme zorunluluğu vardır.

Son olarak küçülerek borç kapatılamadığını ve hedefe varılamadığını deneyerek yaşayarak anlamış bulunmaktayız. Zaten küçülmenin sonuna vardık, küçülecek yer de kalmadı…
Bir kitaptan daha fazlası
Dünyayı Yöneten Gerçek Güç: Ticaret ve Perakende isimli ilk kitabım Hayat Yayınları tarafından baskıya verildi.

Yarın ilk baskı elimizde olacak.

Yirmi yıldan fazla bir iş deneyimi sonrasında üç yılı aşkın bir süre üzerinde çalıştığım, uzun emek harcadığım bu kitap kapsamı ve içeriği ile alanında bir ilk ve kaynak eser niteliğindedir.

Bu eserde ilk çağdan itibaren insanların geçirdiği değişimler kadar değişmeyen taraflarını da bulacaksınız.

Aslında dünyanın finans ve ticaret ekseninde ve bunlara hâkim olanların istedikleri şekilde döndüğünü de…

Her konuda dünyanın merkezinin bu coğrafya olduğunu ve önemli olayların ekseriyetinin bu coğrafyada gerçekleştiğinin fakat bir şekilde “durdurulan zaman”ın hâlâ olması gerektiği şekilde akmadığının, bu coğrafyada hâlâ fetret devri yaşanmakta olduğunun bilgisine de sebep ve sonuçları ile vâkıf olacaksınız…

Herkese iyi okumalar dilerim…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı