Beşiktaş düşerken

Tarih Beşiktaş’ın son beş yılını kaos ve çöküş yılları olarak anacaktır.

Hangi açıdan bakarsanız bakın bu böyle görülecek ve böyle yazılacaktır. Sportif ve finansal sonuçlar tarihe ve geleceğe ağır bir yük bırakıyor..

Ne kadar olumsuz durum varsa hepsi bir araya toplanmış, Gordion düğümünü andırıyor.. Çözüm için İskender’in gelmesi bekleniyor adeta. Her geçen gün şartlar biraz daha ağırlaşıyor. Her yıl kayıplar hanesine ilave oluyor. Dişe dokunur ne bir başarı var, ne de ileriye doğru bir umut…

Beşiktaşlıların dünyası kara bulutlarla örtülü. Adeta tek mevsim var hayatlarında…

Renklerden elde kalan sadece siyah…

Beyaz renk unutulmaya yüz tuttu…

Büyük ihtimalle bu yıl da kayıp bir yıl olacak..

Basketbol takımı küme düşmemeye oynuyor. Ülker’den alınan sponsorluk bedeli, amacı dışında kullanılarak tüketilmiş. Yabancı basketbolcular paralarını alamadıkları için kazan kaldırmışlar. Altyapısı ile ünlü kulübün, genç takımı puan cetvelinin orta sıralarına demir atmış. Aşağı düşmemek için çırpınıyor.

Sağlam döneminde Fenerbahçe’nin 11 puan önündeki takım, Fenerbahçe’nin bir puan gerisine, liderlikten 6.’lığa düşmüş.

Sabırla ve inatla takımını yalnız bırakmayan taraftarın “sabır taşı” çatlamış, nihayet onlar da köprüleri atmış.

Finansal darboğazı başkanın kasasından aktardıkları ile aşmaya çalışırken, küresel kriz ile iş iyice sarpa sarmış, dertleri, borçları ve saha sonuçları ile geleceği de ruhu da çalınmış bir takım Beşiktaş.

BAŞARISIZLIKTA İSTİKRAR VAR !!

Başkan ve ekibi sonucu değiştirmek için her yolu denedi. Gel gör ki, yaptıkları her iş, aldıkları her karar başarısızlığın üzerine bir tuğla oldu. Kendi dönemlerinin değil geleceğin kaynaklarını da harcadılar. Örneğin fulya projesinden gelecek para ile borçların kapatılacağı söyleniyordu. Peki, ne oldu. ?

Sorunun cevabını mahkemeden öğreneceğiz..

Herkesin bir sabır ve sınır çizgisi vardır. İnsan sormadan edemiyor. Başkan başarı için çırpınıyor ama çırpındıkça da batıyor..

Böyle bir durumda siz olsaydınız, sizin sınır çizginiz nedir ve neresi olurdu? Sorusu insanın aklına takılıp kalıyor Para pul, mesai, zaman… Tamam da, demek ki olmuyor, olamıyor diyen bir baba! yiğit yok mudur Allah aşkına… Bir inat uğruna, yıllar heba oldu. “Güncellenemeyen başarılar” nedeniyle yeni jenerasyon Beşiktaş’ı büyük takım olarak görmemeye başladı.

Şimdi bir soru sormanın tam vaktidir. Önce yönetime: Tüm branşlarda Beşiktaş düşerken sizin sınır çizginiz, başarı skalanız ve sabır taşınızın çatlama derecesi neresidir? İkinci soru da size Sayın Denizli: Ekrandan eleştiri yağdırdığınız Ertuğrul Sağlam’ı mumla aratıyorsunuz. Her puan kaybından sonra, kendinizin bile inanmadığı bir takım sözcükler dökülüyor ağzınızdan..

Taraftar size niçin ve hangi nedenlerden dolayı güvenmeli, güvensin?.. Geldiğiniz gün takım liderdi. Bugün altıncı. Lige havlu atacak bir rakibinize basit yanlışlıklarla hayat verdiniz ve lige ortak ettiniz. Eminim size minnettardırlar…

Daha şimdiden yanlışlarınız doğrularınızı aştı. Bundan sonra yanlış yapmayacağınıza nasıl inanalım?..

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz…

Son olarak; Beşiktaş düşüyor, farkında mısınız?

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı