Ben Sana Ne Söyleyeyim ki!

Son günlerde VATAN gazetesinin ısrarla gündemde tutmaya çalıştığı konu inançlı futbolcular. En son REHA MUHTAR tehlikeye (!) parmak basan bir yazı döktürünce, yeter artık demek zorunda kalıyor her vicdan sahibi. Medyanın ve Reha Muhtar”ın ”tarikatçı ve inançlı” diyerek aşağılamaya, dışlamaya çalıştığı yazısında, ne kadar başarılı olursanız olun, inançlı bir insansanız bu yaptıklarınız da siz bir anlam ifade etmiyorsunuz demek isteniyor. Tam bir zenci muamelesi. Türkiye”de ve dünyada inancı taşımanın ne kadar zor olduğunu en iyi bilenlerden biriyim. Bu altın nesil bu kefareti, bedeli fazlasıyla ödedi arkadaşlar. Peki siz ne ödediniz, bu ülke için ne yaptınız? Orhan Veli misali, kimisi canını verdi, kimisi onurla temsil etti, kimisi de nutuk attı.

Reha Muhtar, “Türkiye son 10 yılda çok değişti” diyor yazısında. Evet değişti. Ekonomik ve sosyal değişimi bir kenara bırakırsak, son 10 yılda futbolda değişim değil, devrim yaşandı, malesef bitti. Neler değişti bir hatırlayalım isterseniz: Türkiye tarihinde ilk kez dünya üçüncüsü oldu. Bir Türk takımı UEFA şampiyonu oldu ve Süper Kupa”yı kazandı. Gençlerde Avrupa şampiyonu olduk. Konfederasyon Kupasında üçüncü olduk. Bu başarıları sağlarken, başrolde kimler vardı? Hakan Ünsal, Hakan Şükür, Tuncay Şanlı, Nihat Kahveci, Okan Buruk, Emre Belözoğlu, Arif Erdem ve diğerleri. Televizyonlardan seyredip, imrendiğimiz takımları teker teker dize getirerek, sana bile Danimarka”da kavga çıkartıp, haber yapma şansı vermediler mi? Bu altın nesil ülke için yapılması gerekenin en iyisini yaptı ve huzur içinde köşesine çekiliyor. Bu ülke için siz ve sizin gibiler ne yaptınız, insanları çapraz ateşe tutmaktan başka. Bu ülkede birçok gencin idolü Hakan Şükür”dür, Hakan Ünsal”dır. Senin rol modelin Hakan Şükür”ün yerine varis gösterilen İlhan Mansız”dır. O da şimdi buz dansı yapıyor. Sana göre Hakan Ünsal”ın bu durumu açıklaması bir cüret, bana göre samimiyet ve adamlıktır.

Ülke son 10 yılda çok değişti evet, bu hızla değişmeye devam ederse, senin gibi sanal şöhretler ve kutsal olan ne varsa saldırarak şöhret kazanmış, familyandan gelen Fatih Altaylılar, şehit analarının tamamına yakınının anaları ve kardeşlerinin başörtülüler olmasına rağmen, ”protestolarda yoklar” deme gafletini gösteren Dündargiller familyası da emekliye ayrılacaklar. Neyse ki zamanında yükünüzü tuttuğunuz için mutlu bir emeklilik sizi bekliyor.

Şimdi sana can alıcı birkaç soru sormak istiyorum: Unutulmaya yüz tutarken, can havliyle Beşiktaş yönetimine kapağı attın ve hevesli açıklamalar yaptın. Eleştirdiğin mevcut yönetimin birçok günahının da ortağısın. Durup dururken niye kaçıp gittin? Giderken, ”Holding yönetimine gelmişim, haberim yokmuş” sözüyle neyi kastettin? Yazını, “Yoksa Beşiktaş”ta da mı bu futbolculardan var” derken, Fatih Altaylı kadar sözün geçmiyor muydu? Temizlik yapamadığın için mi ayrıldın? Kutsal değerlere inanır mısın? Cevabın evet ise, Konya”da ramazan ayında sarhoş bir şekilde yönetim kurulu ile birlikte, ”usuldendir” diyerek Mevlana”yı ziyaret ettiniz mi? Sonrasında maç nasıl sonuçlandı? Türkiye”de yerli futbolculara yaptığın bu düşmanlığı yarın ”KAKA” Beşiktaş”a gelse ve attığı golden sonra formasının altından ”İsa”ya aitim” yazısını gösterse, derin bir hoşgörü mü, yoksa ertesi günü ülkesine göndermeyi mi düşünürsün? Bende yeter artık diyorum. Düşün Beşiktaş”ın, milletin ve ülkenin yakasından. DİYOJEN”in dediği gibi “Gölge etmeyin, bu millet başka ihsan beklemiyor sizden.”(Yenişafak)

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı