‘Ben bilirim’cilerin sonu

Yazık, çok yazık…

Güle oynaya çıkmamız gereken bir grubun dibine demir attık.

Ne yazık ki gerçek sebep sonuç ilişkisini de doğru tanımlayamadığımızı görüyorum..

Son derece fantastik ve masalımsı bir şekilde gerçekleşen Avrupa Şampiyonası’nda elde edilen sonuç, hemen hemen herkesi susturdu.

Felaketlerden sonra “akıl vermek” bu ülkede genel teamül olduğu için, gidişin hayra alamet olmadığı da çok cılız bir şekilde dile getirildi. Bu da yeterli olmadı…

Yalan rüzgârı gibi yazı dizileri, methiye kasideleri ile önce sanal imparatorlar yarattık, gerçek olmadıklarını görünce de, hatamızı anlayıp, derhal yıkmaya çalıştık.

İfrat ile tefrit arasında med-cezirler yaşadığımız için de bir ileri gittiysek, beş geri kaldık.

Avrupa’nın hiçbir ülkesinde, hiçbir lidere imparator denmiyor, bizimkilerden daha mı az başarılılar…

Almanya maçı öncesi, “Ne mucizesi kardeşim, biz bu çocuklara sonuna kadar savaşmasını öğrettik” cevabını veren hocamıza, Almanya maçı cevap olarak yetip arttı.

Bir değil bin yanlışına rağmen, eski sevapları nedeniyle günahlarından arınmak bir yana, üzerine sürekli günah ilave edince de herkesin sabır taşı çatladı…

Nitekim Afrika bizim için bir anda “hayaller ülkesi” oldu.

Mucizelere inanmayanlara, Afrika’da finallerde olabilmemiz için gerçekten mucize lazım.

Kamu adına iş yapanlar, sonuna kadar sorumlu olmalıdır, sorunlu değil. Herkesle sorun yaşamaya başladıysanız, hiçbir şeyi görememeye başladıysanız felaketin tam ocağına düşmüşsünüz demektir.

Bu ülke kurtarıcıları ve bir bilenleri tarafından batırılmadı mı?

Bize imparatorlar, bir bilenler, lazım değil, anlayın artık…

Bize bildiği ile amel eden, bilgelikle aksiyonu birleştiren, kendi özeleştirisini yapabilen, başkalarının eleştirilerine de tahammül edebilenler gerek…

Herkes görevini yapsın yeter.

Ülke insanının istediği en önemli şey; istikrar, istikrar.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı