Başkan’ın Cevapsız Bıraktığı Sorular

Beşiktaş taraftarının “Bizi terk ettin, Allah senden razı olsun; Türk futbolunun başı sağ olsun” tezahüratları ile Ankara’ya uğurladığı YD ve ekibinden sonra işbaşı yapan Fikret Orman ve arkadaşlarına açtığı limitsiz kredinin, taraflarca eksik ve yanlış yorumlanan maddeleri olduğu her geçen gün daha net anlaşılıyor…
Kim “feda” dedi

Beşiktaş’ta restorasyon çalışmalarına FEDA diyerek ilk harcı taraftarlar koydu. Taraftarların kendi arasında organize ettiği bu kampanyada son dönemlerin en yüksek tişört ve forma satış rakamlarına ulaşıldı.

Taraftarın kafasında her ne kadar seçim sürecinde akıllara yer eden bazı soruların hâlâ cevabı olmasa da Fikret Orman’ı sahiplendi.

Ben de kendisini takdir ediyor ve seviyorum. Seçildiği ilk gün; Beşiktaş’ın emrine amade olduğumu kendisine bildirdim.
Cevapsız kalan sorular

Beşiktaş formasının ağırlığının unutulduğu, sadece borçlarının konuşulduğu bir ortamda, ilk periyotta Beşiktaş takımı kendilerinin bile beklemediği bir performansla, olası şanssızlıklar ve tepkileri bertaraf etmiş oldu.

Fakat hayati önem taşıyan sorular unutulmadı tabii ki…

Denetim raporunun üç aşaması da tamamlandı.

• Rapor, müflis ve müsrif eski başkanın tüm Türkiye önünde hibe ettiğini söylediği alacaklarına karşılık olarak sadece kendilerinin bildiği bir gerçek olarak mı kalacak?

• Kullanılacaksa, eski başkanın Beşiktaş’a verdiği zarar ve ziyanın tamamının talep edilmesi gerekmez mi?

• Bu raporun tamamı kulübün official web sayfasına konulsa ve herkesin merakı giderilse daha doğru olmaz mı?

• Siz ve ekibiniz YD yönetimi ile anlaşmalı olarak mı seçime girdiniz de onların devamı olduğunuz söylendiğinde, bu soruyu susarak geçiştiriyorsunuz…

• Bu kurumu batıran bir ekipte kilit görevlerde bulunmuş, çöküşe katkı yapmış kişiler neden hâlâ yerli yerinde?

• Yönetim kurulu olarak sorunlara sağlam çözümler sağlayacak gerçekçi çözüm projeleriniz ve eylem planınınız var mı?

• Herkesin ücretinden indirim talep edilirken, her maçta saç baş yolduran CENK’e yüzde 70 zam yapılması kara mizah değilse, nedir?

• Kombine kart ve maç fiyatları hangi ekonomik realiteye göre tespit edildi?

• Futbol hayatı bitmiş UĞUR BORAL ,değerinin ve daha önce söz kesilen fiyatın tam dört katı; yüksek bir bedel ile transfer edilirken kimin için’ feda’ dendi?

• Querasma’nın değerini bizzat kendinizin düşürdüğünün ve bu oyuncuya reva görülen davranışların pek de insan onuru ile bağdaşmadığının farkında mısınız?

• Querasma’nın denetim raporunu unutturmak için maksatlı olarak gündemde tutulduğu doğru mu?

• Stat projesinden ne haber var?

Soru çok, yerimiz sınırlı, bizim için bunları öğrenmemiz bile yeterli…
Çözüm ne

Beşiktaş lige tam konsantre olur ve eksik bölgelere bir iki takviye yaparsa bu yıl şampiyonluğun en güçlü adayı değil şampiyonu olur.

Yönetimin yaptığı ve yapmadığı icraatları ile taraftarla arasındaki bağ pamuk ipliğine bağlı. Elazığ maçında bunu anlamış olduklarını umuyoruz.

“Hesap sor” çağrısı çok ciddiye alınması gereken bir çağrıdır. Taraftar şampiyonluk bekler gibi gelişmeleri takip etmektedir.

Son olarak ekonomik realiteyi hatırlatmak isteriz ki, başarı dışında hiçbir mazeret sizi haklı çıkarmaz ve başarı dışında hiçbir model ile bu borçlar kapanmaz…