Başkan’ın Cevapsız Bıraktığı Sorular

Beşiktaş taraftarının “Bizi terk ettin, Allah senden razı olsun; Türk futbolunun başı sağ olsun” tezahüratları ile Ankara’ya uğurladığı YD ve ekibinden sonra işbaşı yapan Fikret Orman ve arkadaşlarına açtığı limitsiz kredinin, taraflarca eksik ve yanlış yorumlanan maddeleri olduğu her geçen gün daha net anlaşılıyor…
Kim “feda” dedi

Beşiktaş’ta restorasyon çalışmalarına FEDA diyerek ilk harcı taraftarlar koydu. Taraftarların kendi arasında organize ettiği bu kampanyada son dönemlerin en yüksek tişört ve forma satış rakamlarına ulaşıldı.

Taraftarın kafasında her ne kadar seçim sürecinde akıllara yer eden bazı soruların hâlâ cevabı olmasa da Fikret Orman’ı sahiplendi.

Ben de kendisini takdir ediyor ve seviyorum. Seçildiği ilk gün; Beşiktaş’ın emrine amade olduğumu kendisine bildirdim.
Cevapsız kalan sorular

Beşiktaş formasının ağırlığının unutulduğu, sadece borçlarının konuşulduğu bir ortamda, ilk periyotta Beşiktaş takımı kendilerinin bile beklemediği bir performansla, olası şanssızlıklar ve tepkileri bertaraf etmiş oldu.

Fakat hayati önem taşıyan sorular unutulmadı tabii ki…

Denetim raporunun üç aşaması da tamamlandı.

• Rapor, müflis ve müsrif eski başkanın tüm Türkiye önünde hibe ettiğini söylediği alacaklarına karşılık olarak sadece kendilerinin bildiği bir gerçek olarak mı kalacak?

• Kullanılacaksa, eski başkanın Beşiktaş’a verdiği zarar ve ziyanın tamamının talep edilmesi gerekmez mi?

• Bu raporun tamamı kulübün official web sayfasına konulsa ve herkesin merakı giderilse daha doğru olmaz mı?

• Siz ve ekibiniz YD yönetimi ile anlaşmalı olarak mı seçime girdiniz de onların devamı olduğunuz söylendiğinde, bu soruyu susarak geçiştiriyorsunuz…

• Bu kurumu batıran bir ekipte kilit görevlerde bulunmuş, çöküşe katkı yapmış kişiler neden hâlâ yerli yerinde?

• Yönetim kurulu olarak sorunlara sağlam çözümler sağlayacak gerçekçi çözüm projeleriniz ve eylem planınınız var mı?

• Herkesin ücretinden indirim talep edilirken, her maçta saç baş yolduran CENK’e yüzde 70 zam yapılması kara mizah değilse, nedir?

• Kombine kart ve maç fiyatları hangi ekonomik realiteye göre tespit edildi?

• Futbol hayatı bitmiş UĞUR BORAL ,değerinin ve daha önce söz kesilen fiyatın tam dört katı; yüksek bir bedel ile transfer edilirken kimin için’ feda’ dendi?

• Querasma’nın değerini bizzat kendinizin düşürdüğünün ve bu oyuncuya reva görülen davranışların pek de insan onuru ile bağdaşmadığının farkında mısınız?

• Querasma’nın denetim raporunu unutturmak için maksatlı olarak gündemde tutulduğu doğru mu?

• Stat projesinden ne haber var?

Soru çok, yerimiz sınırlı, bizim için bunları öğrenmemiz bile yeterli…
Çözüm ne

Beşiktaş lige tam konsantre olur ve eksik bölgelere bir iki takviye yaparsa bu yıl şampiyonluğun en güçlü adayı değil şampiyonu olur.

Yönetimin yaptığı ve yapmadığı icraatları ile taraftarla arasındaki bağ pamuk ipliğine bağlı. Elazığ maçında bunu anlamış olduklarını umuyoruz.

“Hesap sor” çağrısı çok ciddiye alınması gereken bir çağrıdır. Taraftar şampiyonluk bekler gibi gelişmeleri takip etmektedir.

Son olarak ekonomik realiteyi hatırlatmak isteriz ki, başarı dışında hiçbir mazeret sizi haklı çıkarmaz ve başarı dışında hiçbir model ile bu borçlar kapanmaz…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı