Başkan’dan Sıcak Mesajlar

Fikret Orman, A.Nur Çebi ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri medya dünyasından bazı isimlere Beşiktaş Plaza’da iftar verdi.

İftara katılanlar arasında Hakan Can, Halil Özer, S.Ali Çelikler, Mehmet Aslan, Serkan Korkmaz, Bilal Meşe, ben ve bazı TV’lerin spor müdürleri vardı.

İftar sonrası basın mensupları Sn. Başkan’a ve Çebi’ye gündeme dair biriken bütün soruları sordular…

Başkan ve Çebi medyanın sorularının bir kısmını açık yüreklilikle bazılarını da ustalıkla cevapladılar.

Sohbet ortamından satır başlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Başkan hemen hemen bütün mesaisini stadın inşasına ayırmış durumda. Finansal konuları A.Nur Çebi üstlenmiş. Hesap kitap ondan soruluyor.

Stat konusunda kısmi bir gecikme yaşandığı kabul edilse de Beşiktaş’ın bir sezondan fazla gurbet yaşamaması için ofisini stada taşıdığını ve inşaatın başında durduğunu belirtti.

Fikret Orman tarihe Beşiktaş’a büyük bir eser bırakan başkan olarak geçmek istiyor.

Stat konusunda medyada yapılan spekülasyonlar sorulduğunda “sükûnet ve icraat zamanı” diye cevaplıyor. Bu nedenle Radikal gazetesinin yaptığı ‘kara propaganda’ hakkında sorduğum soruyu da politik bir ustalıkla geçiştiriyor.

Beşiktaşlıların rahat olmasını, stadın inşaatını durduracak bir gerekçenin olmadığını, Başbakan’ın konu ile bizzat ilgilenerek yardımcı olduğunu belirttikten sonra son spekülasyonlar sonrası kurulun verdiği raporu gösterdi.

Özetle stat konusunda ‘durmak yok yola devam’…
Sponsorlar

Bu sezon tüm branşların sponsorluk anlaşmalarının tamamlanma aşamasında olduğunu, ana sponsorluk için de Vodafone ile cuma günü (yarın) 10+ 5 yıllık bir anlaşma imzalayacaklarını bu anlaşmanın spor tarihinin en önemli ve en büyük anlaşması olduğunu belirtti.

Basketbol sponsorluğunun da ayrıca açıklanacağının altı A.N.Çebi tarafından çizildi.

Başkan sohbetin arasına, seçim zamanında rakiplerimizin taahhüt ettiği transfer ve sponsorlar hakkında gerekli enformasyonları bekliyoruz notunu da ekledi.
Futbol takımı

TFF’nin geçen yıl duyurduğu yabancı düzenlemesi nedeniyle bu yılki transfer stratejilerini buna göre belirlediklerine, yerli oyunculara daha fazla öncelik verdiklerine, bundan sonra da böyle olacağına vurgu yaptı.

Milli Takım’da Beşiktaş’tan sadece bir oyuncunun olmasının kabul edilemez olduğunu, bu yıl Beşiktaş’tan en az dokuz oyuncunun Milli Takım kadrosunda yer bulacağını, hedeflerinin Milli Takım iskeletini oluşturacak bir kadroya sahip olmak olduğunu özellikle belirtti.

Futbolda bu sezon ve her sezon tek hedefin şampiyonluk olduğuna, başarılarla büyüyen bir bilanço yaratmak istediklerine ve bunun bir zorunluluk olduğuna dikkat çekti.

Yemekte birçok konuya temas edildi elbet, kısaca konu başlıkları böyle…

Son olarak, Başkan’ın GS kulübünün stat konusunda takındığı tavrın Türk futbolunda ‘barış’ adına önemli bir fırsatı heba ettiğini düşündüğünü de belirtmek isterim.
Sözde Radikal
Radikal gazetesi ve onun ‘çok bildik’ yayın yönetmeni Eyüp Can’ın İnönü Stadı konusunda takındığı tavır ve üslup Beşiktaş taraftarı tarafından not alındı.

Kâğıt israfı dışında özel bir önemi olmayan bu mecra ve adamları Beşiktaş üzerinden prim ve gündem yapmak arzusundalar. Ancak yanlış bir hedef seçtiklerini hatırlatmak isterim.

Topluma ve kendilerine daha faydalı olacak birkaç öneri sunabilirim. Mesela İstanbul talanı ve silueti iyi bir dosya konusu olur.

‘Türk sporundaki iflas’, ‘Şike dosyası’, ‘Futbolda kara para ekonomisi’, ‘Gezi olayının sosyo politik arka planı’, ‘Siyasette kaybeden ve kazananlar’ gibi daha ilginç konu ve dosyalarla hem katkı yapabilir hem de gündem olabilirler.

Hâlbuki stat konusundaki taraflı tutumları ile kulakları küfürle çınlamakta, mübarek günde insanları günaha sokmaktan başka bir işe yaramamaktalar…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı