Başın öne eğilmesin

Taraflı tarafsız herkesin, ama özellikle de ‘öteki dünya’nın temsilcisi ve gururu olmayı başaran Türk milli takımının Almanya karşısındaki performansı tüm dünyanın dün geceki en önemli merakıydı.

önceki maçlardaki sürpriz oyun ve sonuçların aksine, maça inanılmaz şekilde iyi başladık.

Turnuvanın sonuna doğru, doğru 11’i yeni oturtmuş bir takım edasıyla, maç başlar başlamaz modern futbolun tüm gereklerini, eldeki imkanlar ölçüsünde sahaya yansıtan bir milli takımımız vardı.

Bizimkiler yine yapacağını yapmıştı. Başta sahadaki rakipleri olmak üzere tüm dünya, bu kez de takımımızın oynadığı müthiş oyuna şapka çıkartıyordu.

Hepimiz daha cesur, daha inançlı ve müthiş coşkuluyduk.

Nasıl olmayalım ki? Diğer maçlarda unuttuğumuz ne varsa, hepsini bu maça sığdırmak istercesine canla başla ve akıl dolu mücadele ediyorduk.

Soyunma odasına giderken skor harici her şey bizim lehimizeydi.

Uğur’un müthiş golü, Almanları panik atağa sokmuştu ki, beraberlik golü ile kendilerine geldiler. Mecburiyetler Terim’i doğrulara mahkum etmişti.

Fakat o da ne! , Almanların bocaladığı dakikalarda hakem(!) ve taraftarı destekleri ile takımlarını ayakta tutmaya büyük gayret sarf ettiler. Orta sahanın bütün yükü Hamit’in omuzlarındaydı. bu yükü iyi de omuzladı. Fakat 65. dakikadan sonra doğal olarak yoruldu.

Her şey bizim kontrolümüzün altındayken Rüştü o kahredici hatası ile geri düşmemize sebep oldu. Bu kez oyundaki tüm insiyatifler yer değiştirmeye başladı.

Gökdeniz ve Mevlüt hamlesi ile bir kez daha oyuna ortak olmak istedik. Vazgeçmeye hiç niyetimiz yoktu. Sabri kişisel becerisi ile getirdi. Türk futbolunun en ilginç golcüsü Semih bizi bir kez daha oyuna ortak etti.

Uzatmayı beklerken yine o kahredici kanat hatası ve Rüştü’nün zamanlama hatası ile tekrar geri düştük. Kupayı almadan eve dönmeye hiç niyetimiz yoktu.

Unutulmaz hazlar ve tatlar bırakan bir takım olarak eve gururlu ve onurlu olarak dönüyoruz.

Buraya kadar demiyoruz, bizim yolumuz çok uzun…

Tüm ekibe gönülden tebrikler…

Helal olsun size…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı