Aklı selime davet

Şampiyonadaki takımlar içerisinde ülkenin futbolcu potansiyelini en asgari kullanabilen tek takımız. Bu durumun iki nedeni var; birincisi, eksik ve yanlış kadro seçimi: dışarıda kalanlara içerdekilerden üç dört takviye yapsan sahaya sürülecek on bir, daha iyi bir takım olabilir. İkincisi de;yanlış oyun ve oyuncu tercihleri.

2008 Avrupa şampiyonası, spor medyasının ,Terim’in hataları ve yanlışları konusunda ittifak üzere oldukları ender vakıalardan biri olarak tarihe geçti.Hem de her konuda ittifak üzereydiler.. İlginçtir, tüm kamuoyu da medya ile aynı görüşteydi, belki tüm bu ittifaka inat, ülkedeki tek farklı düşünen kişi Fatih Terim’di.

Yaşananlara en uygun kelime ise bilerek ve isteyerek ‘intihar’dı. Bu durumun bir adım ötesi ‘ötenazi hakkı’demekti.

İsviçre karşısında ilk yarıdaki kaotik ve asap bozucu futbol, ikinci yarı oyun içerisinde küçük müdahalelerle bile, pozitif sonuçlar üretmeye yetti de arttı bile.

Şimdi Umutlarımızı pazarın arkasına taşıyabilmek için, sıfır hata ile oynamak zorunda olduğumuz bir maça çıkıyoruz. Çek takımı belki de, ilk defa, bu kadar sıradan ve düz haliyle karşımıza çıkacak. İsviçre takımından hiç farkı yok.

Eğer, Pazar günü çekler yolumuzu keserse, bu onların becerisinden çok, bizim beceriksizliğimiz ile olacaktır. Çeklerin kestiği bedelin karşılığını ise önce bütün ulus ödeyecek, sonra da Fatih Terim.

Hoca imparatorluk günlerinden sonra hiçbir önemli başarıya imza atamadı. Alacağı kararlar Ya imparatorluğunu uzatacak, ya da yerle bir edecek.

Amacımız kimsenin bedel ödememesi. Bunun için herkesi aklıselime davet ediyoruz.

Sayın hocam; biliyorum sen ders almayıp verirsin, ancak herkesin ak dediğine kara deme huyundan bir defaya mahsus vazgeçersen, hep beraber sevineceğiz. ‘Yanlışlarımdan arınarak geliyorum’diyerek işbaşı yaptığında çok sevinmiştik. İlerleyen zamanda ‘insan yedisinde ne ise yetmişinde o’dur ‘sözünü en çok sizin için duyar olduk.

Son sözüm şudur; eğer siz ve oyuncularınız aklıselim üzere olursanız, inanın, yolumuz finale kadar gider.

Çek takımı İsviçre ayarında ama İsviçre’nin sahip olduğu saha, seyirci ve başkan avantajlarına sahip bir takım değil. Şüphesiz ki, İsviçre maçına göre bu açılardan daha rahat bir maça çıkacağımızı söyleyebiliriz.

Tamam mı ,devam mı; bütün her şey Fatih Terim’in tercihlerinde saklı…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı