Adalet ‘adil’ olmazsa…

Dünya kurulduğundan bu yana milletlerin gelişme ve kalkınmasının neden sonuç ilişkilerine kafa yoran bilim adamları, filozoflar özetle iki kavramın önemine vurgu yaparlar; ADALET VE ÖZGÜRLÜK ….

Hukukun adil, hayatın ve düşüncenin özgür olduğu ülkelerle olmayanlar arasındaki gelişmişlik farkı maddi ve manevi olarak kapatılması mümkün olmayan bir farktır…

Yaşadığınız coğrafya ve ülkeyi bu ölçütlere göre kendiniz değerlendirip seviyesini ölçebilirsiniz…

Adalet ve özgürlüğün olmadığı, ya da bu iki temel insan hakkını herkesin kendi amaçları ve düşüncelerine göre şekil vermeye çalıştığı ortamlarda her türlü ‘kaos ve terör’ eksik olmaz.

Herkesin kendi adaletini aradığı ve dayattığı ortamlarda herkes şikayetçi herkes tedirgin ve hiç kimse güvende değildir…

Ülkenin temelleri atılırken bir yerlerde eksiklik ve hata yapılmış olmalı ki , ilerleyiş sıklıkla ve kolaylıkla geri dönüş yürüyüşüne dönüşebiliyor. Bu durum ekonomi de de siyasette de , hasılı toplumun tüm alanlarında böyle…

FUTBOLUN ADALETİ

İnsanlar onu yerinden ve yörüngesinden çıkartmadığı sürece futbol topu adalete ve eşitliğe ihanet etmez. Futbol ne zaman endüstri oldu, o günden bu yana tüm ayarları ile oynandı ve oynanmaya devam ediyor.

Ülkemizde adalet düzeyi ile futbol düzeyi paralellik arz ediyor. Ne zaman ki adalet kalitesi yükselir AB standartlarına gelirse futbol da AB ülkeleri ile boy ölçüşebilir hale gelebiliriz. Bu noktada paranın çözüm olmadığını anlamamamız için yeterli deneyime sahibiz sanırım.

Elbet ”Suç üstü yakalananları affetmek” için büyük meclisin canla başla nasıl çaba gösterdiğini tarih de yazacaktır.

Memleket yararına ‘anayasa’ başta olmak üzere hiçbir konuda uzlaşmaya yanaşmayanların ‘şike affı, kendilerine kast ayrıcalığı ve ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet cezalarının affı’ konularındaki mutabakatı bile bu ülkede başlı başına güven bunalımı için yeterli neden olarak görülebilir…

Adaletin terazisi hassas olduğu kadar bozulduğunda tamiri de uzun sürer.Sizler bu teraziyi kırdınız ,şimdi tamir mi edersiniz arızalı olarak kullanmaya devam mı edersiniz bilinmez. ‘Milletin vicdan terazisi’ bozulmasın yeter ki…

Şike konusunda Ankara’dan gelen haberler yargıdaki karar mercilerinin baskı altına alındığı yönünde .

Spor bakanından daha çok bakanlığı kurumsal iletişim müdürlüğü yapan kişi; Arkanızda birileri varsa bakan bile olabilirsiniz ve spor yönetimi genel bir anlayışın modeli ise o zaman ‘endişe etmek için bir değil bin nedeniniz var ‘ mesajı ile endişeleri azaltacağına her geçen gün daha da artırıyor.

6222 sayılı yasada değişiklik yaparak ‘şike affı’ yaptınız , ‘sporda şiddet’ konusunda neden bir affa ihtiyaç duydunuz sorusunu bir kez daha sormak lazım.

Adaleti tesis etmeden toplumsal konsensüs inşa edemezsiniz. istediğiniz kadar kanun çıkartın, biber gazı sıkın, yasak koyun …

Adalet yoksa her şey eksik demektir…

BEŞİKTAŞ’TA YENİ DÖNEM

Karşısına ciddi ve güçlü bir rakip şu ana kadar çıkmadığına göre, eğer çıkmazsa belki çıksa da Fikret Orman kaldığı yerden devam edecek.

Bu noktada yeni yönetim kim olursa olsun bazı kritik hatırlatmalarda bulunmak istiyorum.

Hata yapma limiti dolmuştur.

Kaliteli iş ve sonuçlar, kaliteli insanla olur.

İcraat yoksa konuşulacak konu da yok demektir.

Yanlışları yeterince konuştuk, doğruları yapma zamanıdır.

Hesap verilebilirlik hesap sorulabilirlikle eşdeğerdir.

Akıl ve akil insanlar ve proje varsa mutlaka çözüm vardır.

”Beşiktaşlılık duruşuna geri dönülsün ”

Ve küçülerek büyüme sağlanmayacağı anlaşılsın ve görülsün…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı